REKLAMA
  • polski
  • english

Nie jesteś zalogowany! - Zaloguj się!

reklama

szukaj


 

mecze koszykarzy

2018.09.22, Mateo

Superpuchar Endesa dla Realu Madryt!

Real Madryt kontynuuje passę sukcesów. Po zdobyciu mistrzostwa Hiszpanii i Euroligi w poprzednim sezonie, teraz rozpoczął grę od sięgnięcia po Superpuchar Endesa. Królewscy czekali na to trofeum przez cztery lata i w końcu im się udało. W półfinale łatwo rozprawili się z Obradoiro, a dzisiejszy finał okazał się bardzo trudną przeprawą. Podopieczni Pablo Laso okazali się lepsi na finiszu i dlatego to oni świętują sukces. Całe spotkanie było niezwykle zacięte, dlatego tym bardziej należy cieszyć się z tryumfu. Llull ponownie zaprezentował się znakomicie, a na pierwsze pochwały w koszulce Blancos zasłużył Klemen Prepelič.

Pierwsze dwie kwarty, zgodnie z przewidywaniami, były bardzo wyrównane. Początek należał do Realu Madryt, który wyszedł na prowadzenie i utrzymywał je niemal przez całe dziesięć minut. Później jednak do roboty wzięła się Baskonia i na pierwszej przerwie różnica wynosiła zaledwie jedno oczko. Druga część należała z kolei do Basków. To oni zdołali odskoczyć nawet na osiem punktów i tym razem to Królewscy musieli gonić. Udało im się zniwelować stratę, chociaż nie całkowicie i Baskonia schodziła na przerwę z niewielką przewagą.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Naprzeciw siebie stały dwie bardzo wyrównane drużyny, które wymieniały się wzajemnie ciosami. Walka trwała w najlepsze i kiedy minęło pół godziny meczu było jasne, że wszystko rozstrzygnie się w końcówce, a o zwycięstwie zdecydują detale. Tak też się stało. Detalami okazały się letnie transfery Królewskich. Klemen Prepelič oraz Gabriel Deck odegrali kluczową rolę w odniesieniu zwycięstwa. Obaj pokazali się z bardzo dobrej strony. Do tego duetu dołączył Campazzo i Real Madryt może się cieszyć ze zdobycia pierwszego tytułu w sezonie 2018/19.

80 – Real Madryt (20+22+19+19): Causeur (1), Randolph (8), Tavares (7), Llull (15), Taylor (0), Rudy (4), Campazzo (13), Reyes (0), Carroll (5), Deck (2), Prepelič (13), Ayón (12).

73 – KIROLBET Baskonia (21+23+18+11): Janning (2), Granger (5), Poirier (11), Shields (14), Szengelia (12), Vildoza (5), Voigtmann (2), Huertas (0), Diop (11), Garino (5), Hilliard (6).

StatystykiPowrót do listy wynikówKomentarze

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze!

wybierz

profil

Pamiętaj, że sposób wyświetlania relacji "minuta po minucie" i komentarzy zawsze możesz dostosować do swoich potrzeb!

- Twój profil -

reklama

Sklep Realu Madryt

dołącz do nasreklama