Zmień

7 Vinícius Júnior

Lewy skrzydłowy, 23 lat

Informacje

 • Pełne nazwisko: Vinícius José Paixão de Oliveira Júnior
 • Urodzony: 12.07.2000 (São Gonçalo)
 • Obywatelstwo: Brazylia
 • Drugie obywatelstwo: Hiszpania
 • Wzrost: 176 cm
 • Waga: 62 kg
 • Mocniejsza noga: prawa
 • Stan cywilny: kawaler
 • Agent: Frederico Pena
 • Sponsor: Nike

Biografia

Vinícius José Paixão de Oliveira Júnior, czyli po prostu Vinícius Júnior, został piłkarzem Realu Madryt 23 maja 2017 roku. Jeden z najbardziej utalentowanych młodych piłkarzy na świecie nie ukrywał szczęścia z powodu związania swojej przyszłości z klubem, któremu zawsze kibicował. Jednak jeszcze jako niedoświadczony w seniorskiej piłce zawodnik musiał spędzić rok na wypożyczeniu w swoim macierzystym klubie, Flamengo.

Vini od samego początku imponował kreatywnością, dryblingiem i przyspieszeniem. Szturmem wdarł się do pierwszej jedenastki Flamengo po tym, gdy stwierdzono, że poziom młodzieżowy to dla niego już o wiele za mało. W 2017 roku wygrał Copa América U17, zostając najlepszym zawodnikiem i najlepszym strzelcem tego turnieju. Czas więc nadszedł na wyzwanie z profesjonalną piłką. Tak zaledwie w wieku 17 lat młody Brazylijczyk rozegrał swój pierwszy sezon w Série A, w którym 4 gole w 37 występach. Jednak jego kibice, koledzy oraz trenerzy wskazywali, że Viníciusa nie da się wpisać tylko w liczby. Pomagał on drużynie, za każdym razem stwarzając przewagę na lewym skrzydle, a jego rywale mogli się tylko za nim oglądać. 

Nie trzeba było więc długo czekać na uwagę najlepszych europejskich klubów, ale wyścig po podpis młodego Brazylijczyka wygrał Real Madryt i po roku spędzonym na wypożyczeniu we Flamengo, Vini zameldował się w stolicy Hiszpanii. Drużyna akurat przechodziła wielkie zmiany po odejściach Cristiano i Zidane’a, ale nowy trener, Julen Lopetegui, nie widział dla niego miejsca w pierwszym zespole i Vinícius musiał przystosować się do nowej rzeczywistości w Castilli. Tam szło mu bardzo dobrze, czego nie można powiedzieć o pierwszej ekipie Realu Madryt. Lopeteguiego zastąpił Solari, dla którego niemal od razu Brazylijczyk stał się niepodważalnym elementem pierwszego zespołu, rozkochując w sobie madridismo dzięki przebojowości i dryblingowi, którego dawno na Bernabéu nie widziano. Jego mankamentem co prawda pozostawało wykończenie, ale za to świetnie układała mu się współpraca z Karimem Benzemą i był niezwykle hojny w stosunku do kolegów, którym raz po raz serwował ostatnie podania. 

Vinícius niewątpliwie dopiero stoi u progu wielkiej kariery, ale już teraz jest ważną postacią w takim klubie, jak Real Madryt. Na koncie ma dopiero Klubowe Mistrzostwo Świata, ale z pewnością przebiera nogami na myśl o kolejnych triumfach w białej koszulce. Ma zaś wszystko, by zajść na sam szczyt.

Kontuzje w barwach Realu Madryt

 • Zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 Klub poinformował oficjalnie, że Brazylijczyk otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Atakujący przebywa na izolacji w Madrycie.
 • Kontuzja prawego mięśnia dwugłowego uda Brazylijczyk nabawił się urazu podczas piątkowego spotkania z Celtą Vigo, a poniedziałkowe badania potwierdziły, że czeka go sześć tygodni przerwy.
 • Naderwany mięsień dwugłowy uda i uraz ścięgna w lewej nodze Brazylijczyk nabawił się kontuzji podczas listopadowego spotkania z Kolumbią.