REKLAMA
  • polski
  • english

Nie jesteś zalogowany! - Zaloguj się!

reklama

szukaj


 

rss

Co to jest RSS?

RSS (Really Simple Syndication) to alternatywny sposób dostępu do informacji zawartych na stronach www. Polega on na automatycznym pobieraniu przez komputer użytkownika nagłówków (tytułów oraz krótkich opisów) najnowszych informacji, które ukazały się na witrynie. Najczęściej stosowany jest w przypadku serwisów informacjynych oraz blogów.

Jak to działa?

RSS ułatwia bycie na biężąco ze wszystkimi najważniejszymi informacjami. Jeśli czekasz na ważnego newsa, nie musisz co kilka minut klikać "Odswieź" w przeglądarce. Wystarczy uruchomić tzw. czytnik, czyli program, który automatycznie sprawdza czy pojawiła się jakaś nowa informacja na witrynie. Jeśli wiadomość w końcu pojawi się na stronie, program, który cały czas jest zminimalizowany do ikonki przy zegarze, da o sobie znać. Dostaniemy informację o tytule newsa oraz krótki opis. W przypadku, gdy informacja będzie interesująca, wystarczy kliknąć w odpowiednim miejscu i zostaniemy przekierowani do strony z pełną treścią newsa.

Jak zacząć?

Na początek polecamy program FeedReader, który można pobrać stąd. Instalacja jest bardzo prosta. Przy pierwszym uruchomieniu możemy wybrać język. Na liście jest "Polish". Chwilę później mamy okienko z pytaniem "Proszę wybierz nagłówki, które chcesz importować". Radzimy wybrać opcję "Nic nie wybieraj". Program jest już uruchomiony. Na samym początku radzimy jeszcze przejść do "Narzędzi" i zaznaczyć opcję "Otwórz odnośnik w domyślnej przeglądarce". Teraz wybieramy przycisk "Nowy", wklejamy w odpowiednie pole http://realmadryt.pl/aktualnosci.xml, klikamy "OK" i to wszystko!

Waszym oczom powinna ukazać się teraz lista dziesięciu ostatnich newsów z RealMadrid.pl. Klikając na tytuł wyświetli się jeszcze krótki opis, a jeśli wiadomość Was interesuje, wystarczy kliknąć na tytule i zostaniecie przekierowani do pełnej treści newsa na RealMadrid.pl.

Jeszcze jedna rada. Przy pierwszym zamknięciu programu pojawi się pytanie "Zminimalizować czy zamknąć aplikację?". Radzimy wybrać opcję "Minimalizuj do zasobnika".

Od teraz, gdy tylko na RealMadrid.pl pojawi się news, program FeedReader zmieni kolor ikonki oraz poinformuje nas o tym w małym okienku. Już zawsze będziecie na bieżąco ze wszystkimi wiadomościami :)

reklama

Sklep Realu Madryt

dołącz do nasreklama