Menu

Podsumowanie ocen za sezon 2021/22 – skrzydłowi

Foto: Podsumowanie ocen za sezon 2021/22 – skrzydłowi
Fot. Getty Images

Za nami kolejny sezon, w którym po każdym meczu użytkownicy razem z redakcją mogli ocenić występy piłkarzy Realu Madryt. Wszystkie mecze już za nami, dlatego to najlepszy czas na podsumowanie not, które wystawialiśmy Królewskim na przestrzeni ostatnich miesięcy. Zapraszamy na szóstą część zestawienia.

Vinícius Júnior
Zrobił ogromny krok do przodu i bez wątpienia jego progres warto wyróżnić w kontekście największej niespodzianki tego sezonu. Poprawił skuteczność, nie stracił tego, co miał już wcześniej, czyli wielka odwaga i chęć w parciu do przodu niezależnie od przeciwnika. Kropką nad i było trafienie w finale Ligi Mistrzów. A przecież ma dopiero 21 lat i jeszcze parę rzeczy do poprawy… Strach się bać, gdzie jest jego sufit. Obok Courtois i Benzemy jeden z trzech najważniejszych piłkarzy tego sezonu w Realu.
Mecze (w pierwszym składzie): 52 (47)
Minuty: 4466
Bramki: 22
Asysty: 16
Średnia ocena redakcji: 4,12
Średnia ocena użytkowników: 4,13
Gracz meczu: 8

Rodrygo
Im dłużej trwał sezon, tym był ważniejszy. Wygrał rywalizację z Marco Asensio, choć w najważniejszym meczu sezonu w pierwszym składzie na prawym skrzydle wybiegł Fede Valverde. Mimo wszystko pewne jest to, że bez jego udziału ten fantastyczny sezon w Lidze Mistrzów nie byłby możliwy. Z sezonu na sezon jest coraz lepszy. Nic więc dziwnego, że o swoją przyszłość w Realu może być spokojny. 
Mecze (w pierwszym składzie): 49 (25)
Minuty: 2564
Bramki: 9
Asysty: 9
Średnia ocena redakcji: 3,62
Średnia ocena użytkowników: 3,51
Gracz meczu: 4

Marco Asensio
Taki krok do przodu to zdecydowanie zbyt mało. Z jednej strony poprawił swój najlepszy wynik strzelecki w pojedynczym sezonie, ale z drugiej – zbyt rzadko był kluczowy. Zdarzył mu się fantastyczny mecz z Mallorcą, jego trafienie z Granadą było niesłychanie istotne, ale w tych najważniejszych momentach było go za mało. W związku z dobiegającym końca kontraktem lepiej i dla niego, i dla Realu, by znaleźć rozwiązanie jeszcze tego lata. Każdy może na tym zyskać.
Mecze (w pierwszym składzie): 42 (23)
Minuty: 2287
Bramki: 12
Asysty: 2
Średnia ocena redakcji: 3,18
Średnia ocena użytkowników: 3,15
Gracz meczu: 2

Eden Hazard
Znów stracił znaczną część sezonu przez problemy zdrowotne. Plus jest taki, że on sam doskonale wie, że ma coś do udowodnienia kibicom, zwłaszcza że trzeci sezon również nie pokazał nawet namiastki potencjału, który regularnie widzieliśmy, gdy zakładał koszulkę Chelsea. W ostatnich miesiącach zaliczał co najwyżej pojedyncze przebłyski, może poza pucharowym starciem z Elche. To jednak tak mało, że aż głupio o tym wspominać. 
Mecze (w pierwszym składzie): 23 (9)
Minuty: 980
Bramki: 1
Asysty: 2
Średnia ocena redakcji: 3,44
Średnia ocena użytkowników: 3,22
Gracz meczu: 1

Gareth Bale
To przykre. W sezonie 2021/22 oglądaliśmy kogoś, kto dokonaniami sportowymi zasłużył na status legendy, ale wszystko pozostałe wokół niego próbowało ten status zmazać. Niewiele minut, niewiele gry, dużo problemów. Po wypożyczeniu do Tottenhamu znów widzieliśmy cień Walijczyka, który wystawiany był także na środku ataku. Niestety jego użyteczność w klubie była znikoma. Dziękujemy za wszystko, ale całe szczęście, że to już koniec. 
Mecze (w pierwszym składzie): 7 (4)
Minuty: 294
Bramki: 1
Asysty: 0
Średnia ocena redakcji: 3,39
Średnia ocena użytkowników: 3,24
Gracz meczu: 0

35 minut w tym sezonie rozegrał także Peter Federico González, skrzydłowy Castilli, który zaliczył trzy występy w pierwszym zespole. W meczach z Athletikiem, Getafe i Levante grał zbyt krótko, by go ocenić.

PODSUMOWANIE OCEN – BRAMKARZE

PODSUMOWANIE OCEN – ŚRODKOWI OBROŃCY

PODSUMOWANIE OCEN – PRAWI OBROŃCY

PODSUMOWANIE OCEN – LEWI OBROŃCY

PODSUMOWANIE OCEN – ŚRODKOWI POMOCNICY

Następna część podsumowania: środkowi napastnicy

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!