Real Madryt nie przedstawi Lucasowi Vázquezowi oferty przedłużenia kontraktu i ten opuści klub po 10 latach, informuje Iván Martín z OkDiario. Umowa Hiszpana wygasa 30 czerwca i na ten moment nie wiadomo, czy klub przedłuży ją nawet na Klubowy Mundial. Ten temat zostanie rozwiązany w najbliższym miesiącu.
Jeśli Królewscy nie przedłużą kontraktu 33-latka na Klubowy Mundial, to jego ostatnim meczem w Realu Madryt będzie spotkanie La Ligi z Realem Sociedad, któe zostanie rozegrane w Madrycie 25 maja. Hiszpan wrócił do Realu Madryt w 2015 roku i przez tę dekadę rozegrał 396 meczów, a także zdobył 23 trofea, w tym 5 Pucharów Europy.
Real Madryt rezygnuje z usług wychowanka, bo na prawą obronę zamierza pozyskać Trenta Alexandra-Arnolda z Liverpoolu na zasadzie wolnego transferu oraz pozostanie z wracającym po kontuzji kolana Danim Carvajalem, który przedłużył umowę do 2026 roku. Anglik potencjalnie może wzmocnić zespół już na Klubowy Mundial i być może dlatego umowa Lucasa nie zostanie przedłużona na czas tego turnieju.
Po kontuzji Carvajala jego miejsce w jedenastce przejął właśnie głównie Lucas. Na dzisiaj 32-latek jest 9. piłkarzem Realu Madryt w tym sezonie pod względem rozegranych minut (3325 na 5713 możliwych przy 47 występach).
Komentarze (98)
Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Zaloguj sięSocio RealMadryt.pl
Zanim odpowiesz, sprawdź wcześniejsze komentarze
Jako Socio możesz przeglądać publiczną historię komentarzy użytkowników i lepiej wiedzieć, z kim oraz o czym dyskutujesz.