Włosi zajęli trzecie miejsce w Lidze Narodów

W meczu o trzecie miejsce Włochy pokonały Belgię 2:1. W zespole gości wystąpił Courtois, który dwukrotnie musiał wyciągać piłkę z siatki.

Włochy zajęły trzecie miejsce w Lidze Narodów. Gospodarze turnieju finałowego pokonali Belgów w walce o najniższe miejsce na podium. Oczywiście to spotkanie przez obie reprezentacje było traktowane z pewnym dystansem. Courtois rozegrał pełne 90 minut i puścił dwie bramki. Nie można jednak mieć do bramkarza Królewskich żadnych pretensji. Niewiele brakowało, żeby obronił rzut karny. To on również rozpoczął kontratak, po którym Belgowie strzelili kontaktowego gola.

Na początku spotkania nieco lepiej prezentowali się Włosi. Courtois musiał kilka razy interweniować, lecz do zdobycia bramki było daleko. Belgowie przeważali, jeśli chodzi o posiadanie piłki, ale ich ofensywne akcje były o wiele słabsze. W pierwszej połowie oddali tylko jeden celny strzał. Włosi sprawdzali czujność Courtois częściej. Warto jednak wspomnieć sytuację Saelemaekersa, którego uderzenie wylądowało na poprzeczce. Dobre sytuacje dla gospodarzy zmarnowali natomiast Barella oraz Chiesa.

Tuż po wznowieniu gry Włosi objęli prowadzenie. Po rzucie rożnym Barella dopadł do piłki wybitej przez belgijskich obrońców i pokonał Courtois. Bramkarz Królewskich był w tej sytuacji bezradny. Kilkanaście minut później Castagne sfaulował Chiesę w polu karnym i arbiter podyktował rzut karny. „Jedenastkę” na gola zamienił Berardi. Courtois był bliski zatrzymania jego strzału. Piłka prześlizgnęła się po jego ręce, ale uderzenie było zbyt silne. Belgowie zdołali strzelić kontaktowego gola. Perfekcyjnie wyprowadzony kontratak wykończył De Ketelaere. Na więcej Czerwonych Diabłów nie było stać. Trzecie miejsce w Lidze Narodów przypadło Włochom.

Włochy – Belgia 2:1 (0:0)
1:0 Barella 46’
2:0 Berardi 65’ (rzut karny)
2:1 De Ketelaere 86’ (asysta: De Bruyne)

Włochy: Donnarumma, Emerson, Bastoni, Acerbi, Di Lorenzo, Pellegrini (Jorginho 70’), Locatelli, Barella (Cristante 70’), Chiesa (Bernardeschi 92’), Raspadori (Kean 65’), Berardi (Insigne 91’).

Belgia: Courtois, Castagne, Alderweireld, Denayer, Vertonghen, Saelemaekers (De Ketelaere 59’), Witsel, Tielemans (De Bruyne 59’), Vanaken, Batshuayi, Carrasco (Trossard 87’).