Remontada i pierwsze ligowe zwycięstwo

W meczu 6. kolejki Primera Iberdrola piłkarki Realu Madryt pokonały na Estadio Alfredo Di Stéfano Eibar 2:1 i sięgnęły po pierwsze zwycięstwo w tym sezonie ligowym. Bramki dla Królewskich zdobyły Caroline Møller i Rocío Gálvez.

W pierwszych minutach meczu żadna ze stron nie potrafiła skonkretyzować swoich akcji i nie oglądaliśmy żadnej dogodnej sytuacji do zdobycia bramki. Po nieco ponad kwadransie gry strzelanie w Valdebebas rozpoczęły przyjezdne. Po dośrodkowaniu z linii końcowej Carli Morero i przyśnięciu całej formacji defensywnej efektownym wolejem popisała się Miriam Rodríguez, która nie dała żadnych szans Méline Gérard. Las Blancas szukały gola wyrównującego głównie w kontratakach, jednak defensorki Eibaru skutecznie gasiły każdą akcję gospodyń. Przełamanie nadeszło w 31. minucie, kiedy to Kenti Robles popisała się bardzo precyzyjną centrą z prawej strony wprost na głowę zupełnie niepilnowanej Caroline Møller, która zdobyła swoją pierwszą bramkę w barwach Realu Madryt. Do przerwy nic się już nie zmieniło i obie drużyny schodziły do szatni przy wyniku 1:1.

Po zamianie stron piłkarki Realu Madryt wrzuciły wyższy bieg. Podopieczne Davida Aznara narzuciły mocniejszy pressing i zaczęły dominować Eibar, szukając remontady. Tuż po wznowieniu gry bliska zdobycia bramki była Lorena, jednak jej strzał zza pola karnego minął światło bramki. Las Blancas napierały, za co zostały nagrodzone po godzinie meczu. Stały fragment z lewej flanki egzekwowała Zornoza, która zacentrowała w pole karne. Na jedenastym metrze piłkę przedłużyła Peter, futbolówka spadła pod nogi Rocío Gálvez, która mocnym strzałem po długim rogu, w boczną siatkę, wyprowadziła Królewskie na prowadzenie. Dla defensorki było to również pierwsze trafienie w barwach Las Blancas. Kilka minut później okazję do podwyższenia wyniku miała Lucía, ale jej uderzenie wybroniła Noelia. Piłkarki Realu Madryt kompletnie zdominowały swoje przeciwniczki w końcówce, jednak pomimo wielu okazji wynik nie uległ zmianie.

Po środowej wygranej z Żytłobudem-1 Charków w Lidze Mistrzyń zawodniczkom Realu Madryt udało się przełamać fatalną serię w Primera Iberdrola. Drużyna Aznara odnosi pierwsze ligowe zwycięstwo, które – miejmy nadzieję – będzie zapowiedzią lepszych czasów w sekcji kobiet. Już w środę Królewskie będą miały okazję, by potwierdzić zwyżkującą formę – w 2. kolejce Ligi Mistrzyń Las Blancas podejmą na Di Stéfano islandzki Breiðablik UBK.

Real Madryt – SD Eibar 2:1 (1:1)
0:1 Miriam Rodriguez 18'
1:1 Caroline Møller 31'
2:1 Rocío Gálvez 58'

Real Madryt: Gérard, K. Robles, Peter, Ivana, Olga (Lucía, 64’), Lorena, Nahikari (Athenea, 64’), Claudia F., Møller (C. Camacho, 87’), Rocío i Zornoza.
Eibar: Noelia, Ane Pérez (Ane Campos, 75’), Queralt, Elba Vergés, M. Llompart (Sara, 71’), Arene (Bernabé, 82’), Aída (Sheila, 46’), Miriam Rodríguez, Ruth (Gantxegi, 46’), Carla Morera i Arola Palacio.