Menu
/ uefa.com

Oficjalnie: UEFA zawiesza postępowanie wobec Realu Madryt

Foto: Oficjalnie: UEFA zawiesza postępowanie wobec Realu Madryt
Fot. Getty Images

UEFA poinformowała, że zawiesza postępowanie dyscyplinarne w sprawie Realu Madryt, Barcelony i Juventusu.

„Po otwarciu postępowanie dyscyplinarnego przeciwko Barcelonie, Juventusowi i Realowi Madryt w sprawie potencjalnego naruszenia ram prawnych UEFA w związku z projektem tak zwanej Superligi, Organ Odwoławczy UEFA (organ dyscyplinarny drugiej instancji) zdecydował się zawiesić postępowanie od odwołania”, poinformowała Federacja.

Na początku maja Federacja poinformowała, że doszła do porozumienia z 9 z 12 klubów, które miesiąc temu temu ogłosiły powstanie Superligi. Ugodę z UEFA podpisały Arsenal, Milan, Chelsea, Atlético, Inter, Liverpool, City, United i Tottenham. Następnie ogłoszono otwarcie postępowanie wobec Barcelony, Juventusu i Realu, które obstają przy dialogu i oficjalnie pozostają w spółce tworzonej Superlidze. Komunikat tej trójki na temat tamtego wydarzenia można przeczytać w tym artykule.

Sama UEFA podkreśliła, że powodem tej decyzji jest formalna notyfikacja ze strony szwajcarskiego wymiaru sprawiedliwości, który przekazał federacji orzeczenie madryckiego sądu, który zarządził, że przynajmniej tymczasowo w trakcie tworzenia rozgrywek nikt nie ma prawa ukarać ich założycieli za bycie ich częścią. UEFA podkreśla jednak, że dalej będzie bronić swojej pozycji w odpowiednich organach i zrobi wszystko, co będzie znajdowało się w jej możliwości, by wznowić postępowanie wobec tych trzech klubów.

Na razie więc Królewscy nie zostaną ukarani wyrzuceniem z Ligi Mistrzów. Wcześniej spekulowano również, że UEFA może zmienić umowę o dołączeniu do Ligi Mistrzów, wprowadzając agresywne zapisy dotyczące uczestnictwa w tworzeniu innych rozgrywek, ale w Hiszpanii podkreślono, że Królewscy są pewni, że wtedy nie tylko od razu otrzymaliby tymczasowe pozwolenie na grę w Lidze Mistrzów od odpowiedniego organu sprawiedliwości, ale następnie także wygraliby tę sprawę z powodu natury takich zapisów.

AKTUALIZACJA 19:48 Tariq Panja z New York Times podkreśla, że ta decyzja praktycznie przesądza, że trójka buntowników wystąpi w kolejnej edycji Ligi Mistrzów. Co więcej, ten dziennikarz twierdzi, że gdyby UEFA po otrzymaniu orzeczenia madryckiego sądu dalej prowadziłaby postępowanie dyscyplinarne, to prezes Aleksander Čeferin i inni najważniejsi działacze UEFA mogliby zostać za to nawet aresztowani! Zanim federacja zabierze się za karanie klubów musiałaby obalić to orzeczenie madryckiego sądu.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!