Gol Hakimiego, afera z Reguilónem [VIDEO]

W tej kolejce na wyróżnienie z pewnością zasługują Achraf Hakimi czy Dani Ceballos. Dość nieoczekiwanie jednak życie w Tottenhamie skomplikował sobie Sergio Reguilón, będący bohaterem skandalu obyczajowego. Jak więc zaprezentowali się wypożyczeni i sprzedani?

Wypożyczeni

Gareth Bale (Tottenham Hotspur)
Dalej leczy kontuzję łydki. Tottenham pokonał Leeds 3:0.

Brahim Díaz (Milan)
Wyszedł w podstawowym składzie na wyjazdowe spotkanie z Benevento. Mógł otworzyć wynik meczu już w 3. minucie, lecz jego mocny strzał z dystansu minimalnie minął bramkę rywali. Atakujący trzymał się prawej strony boiska i spisywał się całkiem nieźle, ale już w 36. minucie musiał opuścić murawę. Tonali otrzymał czerwoną kartkę i Pioli był zmuszony do zmiany ustawienia, na czym ucierpiał Brahim. Milan wygrał 2:0.
Ocena WhoScored: 6,7/10

Dani Ceballos (Arsenal)
Zaliczył całe spotkanie z West Bromwich i spisał się bez zarzutu. Kanonierzy wygrali na wyjeździe aż 4:0, jednak dobra gra w defensywie była możliwa między innymi dzięki walce Ceballosa, który znów dobrze pokazał się w roli cofniętego pomocnika. Zanotował aż siedem przechwytów i cztery odbiory. Żaden inny zawodnik na boisku nie miał tak dużej liczby udanych interwencji w defensywie.
Ocena WhoScored: 8,6/10

Takefusa Kubo (Villarreal CF)
W oczekiwaniu na rozwiązanie kwestii swojej przyszłości nawet nie zasiadł na ławce w meczu z Levante, który zakończył się zwycięstwem Villarrealu 2:1.

Borja Mayoral (AS Roma)
Potyczkę z Sampdorią zaczął na ławce i pojawił się na boisku dopiero w 88. minucie, gdy zmienił strzelca jedynego gola w tym spotkaniu, Edina Džeko. Był przy piłce raptem trzy razy.
Ocena WhoScored: 5,9/10

Reinier (Borussia Dortmund)
Nie otrzymał powołania na mecz z Wolfsburgiem, który Borussia wygrała 2:0.

Jesús Vallejo (Granada)
Wrócił do podstawowego składu i rozegrał całe wyjazdowe spotkanie z Eibarem. Spisał się dobrze, ale niewiele to pomogło Granadzie, która przegrała 0:2. Jesús nie zawinił przy golach i w swojej strefie, czyli bliżej lewego skrzydła, bronił bez zarzutu. Praktycznie nie zapuszczał się za to na połowę rywali. Nie jest to jego rola, jednak nawet przy stałych fragmentach piłka go nie szukała.
Ocena Marki: 1/3
Ocena Asa: 1/3
Ocena WhoScored: 6,6/10

Sprzedani w letnim oknie transferowym

Miguel Baeza (Celta Vigo)
Dla wychowanka Królewskich to był wyjątkowy weekend, ponieważ mógł wrócić do Valdebebas. Spotkanie rozpoczynał na ławce, ale gdy Celta przegrywała 0:2, Baeza pojawił się na murawie. Atakujący nie zdołał odmienić losów rywalizacji, jednak pokazał się z całkiem dobrej strony. Aktywnie podłączał się do akcji Galisyjczyków, a w ostatnich momentach spotkania miał znakomitą okazję na gola, lecz piłkę lecącą do bramki zdołał zablokować Nacho. Wcześniej jeszcze zaliczył kluczowe podanie, jednak Santi Mina z tego nie skorzystał. Taką grą Miguel może zyskać uznanie w oczach trenera.
Ocena Marki: 2/3
Ocena Asa: 2/3

Ocena WhoScored: 6,5/10

Jorge de Frutos (Levante UD)
W meczu z Villarrealem pojawił się dopiero wchodząc z ławki w 63. minucie przy wyniku 0:2. Zdołał jednak zostawić po sobie pozytywne wrażenie, dał ten impuls swojej ekipie, która strzeliła jeszcze jednego gola. Dwa wygrane pojedynki i sporo celnych podań, ale Żółta Łódź Podwodna była po prostu za mocną drużyną. Pozostawił po sobie dość pozytywne wrażenie i być może w następnym meczu zobaczymy go już od początku.
Ocena Marki: 1/3
Ocena Asa: 2/3
Ocena WhoScored: 6,3/10

Dani Gómez (Levante UD)
Hiszpan wyszedł w pierwszym składzie na Villarreal i zaprezentował się bardzo słabo. Zero dryblingów, zero wygranych pojedynków, zero strzałów. Daniego na boisku mogło właściwie nie być. Został zdjęty w 70. minucie i na pewno nie będzie tego meczu wspominał zbyt dobrze. Levante zaś przegrało 1:2.
Ocena Marki: 0/3
Ocena Asa: 0/3
Ocena WhoScored: 5,5/10

Achraf Hakimi (Inter Mediolan)
Wreszcie rozegrał pełne 90 minut i zanotował bardzo dobry występ przeciwko Crotone. Oczywiście, Inter był dwie klasy lepszy, więc wygrał 6:2, ale warto odnotować dobre zawody Hakimiego. Dużo pracy na prawej stronie, dwa odbiory, kilka wygranych pojedynków, ale przede wszystkim strzelił gola, ustalając wynik spotkania. Dla Mediolańczyków to bardzo ważne trzy punkty, utrzymujące ich w walce o scudetto.
Ocena WhoScored: 7,8/10

Sergio Reguilón (Tottenham Hotspur)
Hiszpan nie zagrał w ostatnim meczu Tottenhamu przeciwko Leeds, wygranym 3:0. W najbliższym czasie jednak z pewnością będzie miał problemy w drużynie Spurs, ponieważ wyciekły zdjęcia z imprezy bożonarodzeniowej, w której brał udział wraz z Lamelą i Lo Celso. Mourinho powiedział, że „jest bardzo zawiedziony zachowaniem swoich piłkarzy i zostaną wyciągnięte konsekwencje”.

James Rodríguez (Everton)
Niemal miesiąc czekał na powrót do gry i w końcu się doczekał. W 64. minucie spotkania z West Hamem pojawił się na boisku, ale nie pomógł swojej drużynie, choć trudno odmówić mu chęci. W ciągu tak krótkiego czasu zdążył jednak zaliczyć aż 12 strat. Gdy wchodził na murawę, było 0:0, a ostatecznie The Toffees przegrali u siebie 0:1.
Ocena WhoScored: 6,0/10

Óscar Rodríguez (Sevilla)
W derbach Sewilli zmienił Joana Jordána w 77. minucie, gdy było 1:1 i nie wpłynął na rezultat końcowy. Zaliczył sporo kontaktów z piłką, ale miał za mało czasu i możliwości, by błysnąć. Mecz bez historii.
Ocena WhoScored: 6,1/10

Javi Sánchez (Real Valladolid)
W 89. minucie meczu z Getafe zameldował się na boisku i w ciągu sześciu minut zdołał zanotować trzy udane interwencje w defensywie. Nie po raz pierwszy wchodzi wtedy, gdy Real Valladolid przełącza tryb na obronę Częstochowy i robi to bez zarzutu. Jego zespół wygrał na wyjeździe 1:0.
Ocena WhoScored: 6,2/10

Alberto Soro (Granada)
Spotkanie z Eibarem rozpoczynał na ławce rezerwowych, a trener posłał go na boisko w 66. minucie, gdy trzeba było gonić wynik. Znów wniósł trochę ożywienia do ofensywy Granady. Zaliczył jedno kluczowe podanie i starał się atakować z prawej strony. Takie występy stopniowo przybliżają Soro do pierwszej jedenastki. Andaluzyjczycy przegrali 0:2.
Ocena WhoScored: 6,3/10

Zawodnik kolejki: Achraf Hakimi