Zwycięski sparing Castilli

Castilla w przyszły weekend wznowi rywalizację w lidze. W ramach przygotowań rozegrała sparing z zespołem Móstoles URJC, który wygrała 2:1.

Castilla wznowi rozgrywki ligowe za tydzień, gdy zmierzy się w Valdebebas z zespołem San Sebastián Reyes. Drużyna Raúla wznowiła już treningi po świątecznej przerwie i rozegrała sparing z czwartoligowym Móstoles URJC, który wygrała 2:1. Wynik nie wygląda imponująco, ale Królewscy powinni strzelić więcej bramek. Madrytczycy rozpoczęli to spotkanie praktycznie w najmocniejszym zestawieniu. W drugiej połowie Raúl dokonał aż siedmiu zmian, dając szansę na debiut dwóm graczom Juvenilu A – Lorenowi i Rofino.

Pierwsza groźna akcja spotkania należała do Castilli. Strzelał Vallejo po dośrodkowaniu Marvina, ale Nando skutecznie interweniował. Królewscy jednak dalej naciskali i udało im się przełamać obronę gości w 21. minucie. Marvin popędził prawym skrzydłem i dograł precyzyjnie na głowę Kennetha, który bez problemów trafił do siatki. Chwilę później Rivas sfaulował Vallejo w polu karnym i Castilla miała okazję do podwyższenia prowadzenia. Do wykonania jedenastki podszedł Hugo Duro, lecz napastnik Blancos przegrał pojedynek z Nando.

W drugiej połowie Castilla dalej atakowała i kolejną znakomitą okazję miał Duro, któremu tym razem zabrakło nieco precyzji, ponieważ piłka wylądowała na poprzeczce. Z czasem Móstoles zaczął atakować śmielej, szukając okazji do wyrównania. Udało się to w 83. minucie, kiedy Recalde wykończył akcję po rzucie rożnym. Castilla jednak natychmiast odpowiedziała. Vallejo rozpoczął akcję z lewego skrzydła, wbiegł w pole karne i wyłożył futbolówkę Salazarowi, który takich sytuacji nie marnuje. Po tym trafieniu Blancos już bez problemów utrzymali prowadzenie do końca.

Real Madryt Castilla – Móstoles URJC 2:1 (1:0)
1:0 Kenneth 21’ (asysta: Marvin)
1:1 Recalde 81’
2:1 Salazar 83’ (asysta: Vallejo)

Real Madryt Castilla: Luis López (Fuidias 46’), Marvin (Rofino 82’), Gila, Chust (Gelabert 64’), Retu (Peter 64’), Dotor (Blanco 46’), Sintes, Morante, Vallejo, Kenneth (Loren 73’), Hugo Duro (Salazar 64’).

Móstoles URJC: Nando (Tejero 46’), Turégano (Merchán 64’), Rivas (Emiliano 46’), Montávez, Juancar (Richi 46’), Claverías (Ponce 73’), Chupe (Cortázar 64’), Sanjurjo (Ramos 64’), Ledesma, Cata Díaz (Recalde 46’), Salmerón (Alberto García 73’).