Cały czas nie wiadomo, w jakim stanie finansowym Real Madryt zakończył sezon 2019/20. Jedynie MARCA informowała, że zrównoważono koszty z przychodami i klub nie zanotuje straty, ale ogólnie miał nie otrzymać nawet 200 z zakładanych 822 milionów euro przychodów na ostatnie rozgrywki. Dokładne liczby w tym względzie poznamy przy okazji październikowego Walnego Zgromadzenia socios.
Pierwszym wielkim klubem w Hiszpanii, w którym poznaliśmy oficjalne informacje o rozrachunkach po sezonie przerwanym przez koronawirusa, jest Barcelona. Katalończycy, którzy zakładali na rozgrywki 2019/20 budżet na poziomie 1047 milionów euro (z włączeniem przychodów ze sprzedaży piłkarzy), poinformowali, że na kolejny rok założyli ich spadek aż od 30%, czyli o około 314 milionów euro.
W tej nowej rzeczywistości, w której stadiony w Hiszpanii wciąż są zamknięte dla kibiców, Blaugrana miała więc zaplanować budżet na kolejny rok na poziomie 733 milionów euro. Dziennik AS publikuje dzisiaj zestawienie z oficjalnymi i zapowiadanymi kwotami wszystkich ekip z Primery. Real Madryt według tego źródła na kolejny sezon założył przychody na poziomie 650 milionów euro. Dla odniesienia tej liczby do przychodów z lat poprzednich, w sezonie 2018/19 klub zanotował przychody w wysokości 757 milionów euro, w 2017/18 w wysokości 751 milionów euro, w 2016/17 w wysokości 675 milionów euro, a w 2015/16 w wysokości 620 milionów euro.
Ostatnie oficjalnie zatwierdzone wyniki finansowe klubu można znaleźć tutaj. Poniżej zamieszczamy grafikę dziennika AS z zatwierdzonymi budżetami klubów Primery na sezon 2019/20 (nie zawierają korekty związanej z pandemią) oraz planowanymi na dzisiaj przychodami na najbliższy sezon.

Komentarze (22)
Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Zaloguj się