Oceny zawodników po meczu z Realem Sociedad

Real Madryt wygrał na wyjeździe z Realem Sociedad 2:1. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili redaktorzy i użytkownicy RealMadryt.pl. Skala 1-6.

Courtois

13. Courtois

Nie miał wczoraj wiele pracy (tylko jeden celny strzał poza strzelonym golem). Poradził sobie ze strzałem Isaka, a przy trafieniu Merino nie miał większych szans. Pomocnik Realu Sociedad znakomicie uderzył piłkę dośrodkowaną przez Lópeza. Courtois zaimponował sporym spokojem przy rozegraniu i wszystkie jego krótkie podania były celne.

2. Carvajal

Ciągle nie pokazuje swojej najlepszej wersji po przerwie, choć nie schodzi poniżej pewnego poziomu. Teoretycznie był zamieszany w bramkę Realu Sociedad, jednak musiał sam radzić sobie z dwoma zawodnikami gospodarzy. Trudno więc go winić za utraconego gola.

4. Ramos

Po powrocie do gry wyrasta na najlepszego zawodnika Realu Madryt. W defensywie ponownie praktycznie nic mu nie można zarzucić. Do jego zejścia gospodarze oddali zaledwie dwa strzały, oba zresztą niegroźne. Do tego zamienił kolejny rzut karny na gola. Oby jego uraz rzeczywiście nie był poważny i oby skończyło się tylko na stłuczeniu.

5. Varane

Pozostaje nietykalny na środku obrony i trudno się dziwić. Zagrał kolejny dobry mecz, w którym udowodnił swoje świetne przygotowanie fizyczne. Po zejściu Sergio Ramosa przejął pałeczkę lidera defensywy. Kilka razy mógł może zachować się lepiej pod presją, jednak wątpliwa jakość murawy w San Sebastián pozwala rozumieć, dlaczego Francuz nie bawił się w krótkie i ryzykowne podania.

12. Marcelo

Zidane wrócił do ustawienia z Marcelo na lewej obronie, ale Brazylijczyk niczym spektakularnym go nie przekonał. Kilka razy zaangażował się w ofensywę, jednak przyzwyczaił do znacznie lepszych zachowań. Należy go za to pochwalić za podanie do Viníciusa przed podyktowaniem rzutu karnego. Niestety było to jedno z naprawdę udanych zagrań do przodu.

15. Valverde

Kiepsko wszedł w mecz i na pewno można było oczekiwać od niego więcej. Nie znalazł nici porozumienia z Jamesem, nie zawsze wybierał optymalne rozwiązania. Szkoda, że kontra, którą sam zainicjował swoim przechwytem, skończyła się dość mizernym podaniem do Benzemy z powodu… poślizgnięcia się. W drugiej połowie 21-latek całkowicie się zrehabilitował asystą przy golu Karima.

14. Casemiro

Grał swój mecz, w którym razem z pomocnikami Realu Sociedad się nie oszczędzał. Cztery faule i sześć razy faulowany – to pokazuje, jak specyficzną pracę wykonywał Brazylijczyk, który niestety otrzymał dziesiątą żółtą kartkę w tym sezonie, przez którą zabraknie go w potyczce z Mallorcą.

8. Kroos

Ze wszystkich pomocników zachowywał najwięcej spokoju w rozegraniu, ale nie zawsze to wystarczało. Potrafił uspokoić grę, ale często z jego zachowań nie wynikało wiele więcej. Mógł też zachować się lepiej przy golu. Nie za bardzo próbował przeszkodzić Roberto Lópezowi, który miał zdecydowanie zbyt dużo miejsca na poszukanie dośrodkowania.

16. James

Prawie całą rundę musiał czekać na swoją szansę występu w lidze od pierwszej minuty. Wreszcie się doczekał, ale przez 80 minut nie zrobił nic pozytywnego, z czego byśmy go zapamiętali. Być może to kwestia braku rytmu, a może po prostu Kolumbijczyk nie jest już w stanie dać zespołowi tyle co przed laty.

25. Vinícius

Trudno nie zauważyć, że jest jeźdźcem bez głowy, jednak właśnie w takim meczu ktoś taki jak on był nam potrzebny. Nie tylko wywalczył rzut karny, ale swoimi sprintami, zachowaniem, przetrzymywaniem piłki pomagał zespołowi i dawał oddech, zwłaszcza w drugiej połowie. Wykonał kawał dobrej roboty.

9. Benzema

Zrobił swoje i dołożył cegiełkę, a raczej cegłę, do końcowego triumfu. Zdobył bardzo ważną bramkę na 2:0 i w trzecim meczu z rzędu potwierdził dobrą dyspozycję po przerwie w rozgrywkach. Niezastąpiony.