Menu
/ as.com

Paulinho: Reinier z pewnością zrobi coś wielkiego w Madrycie

Foto: Paulinho: Reinier z pewnością zrobi coś wielkiego w Madrycie
Fot. Getty Images

Atakujący Bayeru Leverkusen udzielił wywiadu dziennikowi AS. Wypowiadał się między innymi na temat znajomości z Reinierem i Viníciusem.

Jak zniosłeś kwarantannę?
Mniej więcej normalnie. Wiedzieliśmy, że sytuacja była bardzo skomplikowana i że musimy współpracować, zostając w domu.

Więc nie było ci trudno?
Nie było trudno, ponieważ jestem tutaj z rodziną, z moim ojcem, matką i bratem. Jednak faktycznie reszta rodziny jest w Brazylii i bardzo za nimi tęsknię. To najgorsza strona tego wszystkiego.

Bundesliga wróciła do gry jako pierwsza z wielkich lig. Jak się z tym czujesz?
Odczucia z powrotu były bardzo dobre. Szkoda, że nie możemy grać z kibicami, to jest coś złego dla nas. Tęsknimy za nimi.

Baliście się?
Trochę, ale ludzie tutaj bardzo dobrze przestrzegali zasad i to uspokaja.

Wiele się mówi o Havertzie. Ty możesz go obserwować na co dzień. Jak mógłbyś go opisać?
Jest bardzo, bardzo dobrym zawodnikiem. Innym niż pozostali. Wystarczy spojrzeć na jego statystyki, jest najlepszym strzelcem i jednym z najlepszych asystentów. Zawsze bardzo pomaga drużynie.

Jednym ze skutków pandemii są przełożone Igrzyska Olimpijskie. Jak przyjąłeś tę wiadomość po tym, jak w styczniu i w lutym wywalczyliście bilet do Tokio?
Niestety nie będziemy mogli tam zagrać w tym roku. Byliśmy bardzo rozentuzjazmowani po wywalczeniu awansu w Kolumbii, jednak pandemia wszystko zmieniła. Szkoda, ale trzeba poczekać do przyszłego roku. To smutne, ale będzie, co ma być.

W walce o awans współpracowałeś z Reinierem. Kiedy się poznaliście?
Dawno temu, kiedy byliśmy dziećmi. Graliśmy w futsal w Vasco da Gama, chociaż ja jestem dwa lata starszy. Później spotkaliśmy się w reprezentacji. To jest chłopak z wielkim sercem, bardzo go lubię.

Jak przeżyłeś jego transfer do Realu Madryt?
Nie znaliśmy zbyt wielu szczegółów, ale to było coś, o czym się wiele mówiło. Kiedy się dowiedziałem o transferze, bardzo się ucieszyłem, ponieważ to wielki i ważny klub w karierze każdego zawodnika.

Myślisz, że odniesie tam sukces?
Mając na uwadze jego umiejętności, z pewnością zrobi coś wielkiego i niesamowitego w Madrycie. Może tego dokonać i tego mu życzę z całego serca.

Jesteś również przyjacielem Viníciusa, z którym wygrałeś mistrzostwo Ameryki Południowej do lat 17 w 2017 roku. Jak go teraz oceniasz?
Jest znakomitym piłkarzem z wyjątkową charakterystyką. Z tego powodu znajduje się w tak wielkim klubie. Gra bardzo, bardzo dobrze.

Ciągle się adaptujesz do gry w Niemczech, ale chciałbyś kiedyś trafić do Hiszpanii?
W tym momencie nie mam nic na myśli, tak naprawdę chcę tylko zdobywać trofea tam, gdzie jestem. Moimi planami jest osiąganie moich celów. Hiszpański futbol jest jednym z najlepszych na świecie i wszyscy chcą tam grać, ale nie wiem, co się wydarzy jutro.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!