Menu
/ elmundo.es, mscbs.gob.es, elpais.com

W ciągu doby nikt nie zmarł z powodu koronawirusa

Foto: W ciągu doby nikt nie zmarł z powodu koronawirusa
Fot. Getty Images

Większość mieszkańców Hiszpanii może od dziś liczyć na coraz więcej swobody, ale kraj nadal pozostaje w stanie alarmowym, który w piątek może zostać wydłużony do 21 czerwca. W Valdebebas odbył się dziś zaś pierwszy trening drużynowy.

Hiszpańskie Ministerstwo Zdrowia opublikowało późnym popołudniem kolejny raport na temat aktualnej sytuacji epidemicznej w kraju. Od początku pandemii odnotowano, że koronawirusem zaraziło się dotychczas 239 638 osób. Z powodu COVID-19 zmarło już natomiast 27 127 osób. Ponad dwa tygodnie temu Hiszpanie przestali podawać liczbę wyzdrowiałych.

El Pais i inne najpoczytniejsze hiszpańskie dzienniki informują już wprost, aby podchodzić z dużym dystansem do statystyk podawanych codziennie przez resort zdrowia, bowiem te odbiegają znacznie od tych, jakie upubliczniają różnymi kanałami poszczególne wspólnoty autonomiczne. Szczególną uwagę zwraca się na dane, które były przedstawione w trakcie weekendu, gdy z reguły dochodzi do największego niedoszacowania liczb. Ze statystyk podanych dziś przez Ministerstwo Zdrowia wynika, że w ciągu ostatniej doby nie zmarł żaden pacjent zarażony koronawirusem.

Od dzisiaj 70% Hiszpanów znalazło się już zaś w przedostatniej fazie znoszenia obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. 32 miliony osób mogą więc korzystać od poniedziałku z centrów handlowych oraz kin czy teatrów. Możliwe jest także organizowanie spotkań w nieco większym gronie, a także przebywanie na plażach czy basenach. Na otwartym terenie jednocześnie może znajdować się 100 osób, a w pomieszczeniach zamkniętych 50. Do końca czerwca rząd ma zaś znieść wszystkie obostrzenia. Madryt i Barcelona cały czas pozostają zaś na pierwszym etapie, ale niewykluczone, że przejdą do drugiej fazy już na początku przyszłego tygodnia.

W piątek zebrać ma się natomiast Kongres Deputowanych, aby przedyskutować, a następnie zagłosować w sprawie propozycji premiera, który chce po raz ostatni przedłużyć stan alarmowy, który miałby potrwać teraz do 21 czerwca. Trudno powiedzieć, czy najniższa izba parlamentu poprze tym razem pomysł Pedro Sáncheza, ponieważ podczas poprzedniego głosowania jego wniosek został już poparty z niewielką przewagą.

Tymczasem w Valdebebas odbył się dziś pierwszy drużynowy trening Królewskich, którzy poznali już dokładną datę i godzinę pierwszego spotkania, jakie rozegrają po przerwie. Z drużyną nie pracowali tylko Luka Jović i Nacho, ale środkowy obrońca jeszcze w tym tygodniu ma wrócić do treningów z zespołem. Jutro zawodnicy ponownie stawią się w ośrodku treningowym, aby kontynuować przygotowania do meczu z Eibarem, który zostanie rozegrany 14 czerwca o godzinie 19:30.

Koronawirus w Hiszpanii
Zarażeni 239 638 (+71)*
Zmarli 27 127 (+0)
Wyzdrowiali brak aktualnych danych

* Przypadki potwierdzone tylko badaniem PCR.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!