Menu
/ rtve.es, as.com, marca.com

„La Liga przywołała Zidane'a do porządku”

Foto: „La Liga przywołała Zidane'a do porządku”
Fot. Getty Images

Sergio González ujawnił, że La Liga zakazała sztabom szkoleniowym angażowania się w rozgrywanie gierek czy akcji z ćwiczącymi piłkarzami.

Od poniedziałku zespoły Primery i Segundy mogą trenować w maksymalnie 10-osobowych grupach w tak zwanej fazie pośredniej wznowienia treningów. Informowano, że Zinédine Zidane podzielił swoich graczy z pola na 8- i 7-osobowe grupy, a w trakcie zajęć sam brał udział w gierkach czy rozgrywaniu akcji. Nie był jedynym trenerem La Ligi, który to robił. Sergio González, pierwszy szkoleniowiec Valladolidu, przekazał w rozmowie z telewizją publiczną TVE, że La Liga zakazała trenerom takich działań.

– La Liga przywołała nas do porządku, także Zidane'a, bo zobaczyła, że trenerzy czy członkowie sztabu brali udział w grze „w dziadka” czy gierkach z piłkarzami. Obecnie pracujemy w grupach z 10 zawodnikami, ale w obecnych czasach na wiele się to nam nie zdaje. To jedyny sposób, w jaki możemy zwiększyć im wymagania. Są też sytuacje, gdy trzeba pokryć jakąś część boiska, gdy pracujesz z tą 8- czy 9-osobową grupą. My w sytuacjach 4 na 4 korzystaliśmy z naszych asystentów i wprowadzaliśmy ich do gry czy jakichś ćwiczeń po to, by stawało się ono bardziej konkurencyjne i pomagało nam lepiej przygotować się do rozgrywek.

– Ciągle nie jesteśmy przygotowani do tej nowej La Ligi. To będzie nowy sposób przeżywania futbolu i nowe odczucia. Według mnie, powrót 12 czerwca będzie przedwczesny. Uważam, że potrzebujemy przynajmniej dodatkowego tygodnia, bo gdy zaczniemy grać 12 czerwca, rozpoczniemy rozgrywki po zaledwie 2 tygodniach pracy drużynowej. Debaty na ten temat? Ani La Liga, ani Federacja nie rozmawiały z nami. Wiadomo, że nie chodzi o wynalezienie nowej penicyliny, ale zawsze możemy zaoferować nasze przemyślenia. Wydaje się, że boją się z nami rozmawiać.

– Wszystko jest nam nakazywane i to też zaczyna przeszkadzać. La Liga nie tylko mówi, co możemy robić, ale też to, jak mamy to robić. Określa się co do szczegółu podróże, zgrupowania, posiłki, pracę na boisku... Wiele z tych rzeczy możemy zorganizować sami w bardziej optymalny sposób, co przełoży się na postawę i formę zespołu. Mnie najbardziej dziwi, że nakazuje się wyjazd na mecz tego samego dnia, gdy od zawsze jeździliśmy na spotkania dzień wcześniej – zakończył Sergio.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!