Menu
/ MARCA

MARCA: Real Madryt odrzucił transfer Pogby

Foto: MARCA: Real Madryt odrzucił transfer Pogby
Fot. Getty Images

Real Madryt odrzucił transfer Paula Pogby, podaje dziennik MARCA.

Gazeta otwiera swój pierwszy artykuł w piątkowym wydaniu następującym akapitem: „Kilka dni temu z Realem Madryt łączono Cristiano Ronaldo. Wyjaśniliśmy powody, przez które Królewscy nie myśleli o takim możliwym powrocie, o którym zaczęto mówić z powodu obecności gracza na Bernabéu w czasie Klasyku. Teraz kolej na Paula Pogbę, który desperacko szuka spotkania z Los Blancos, do którego nie dojdzie. I nie dlatego, że Francuz nie próbuje do niego doprowadzić w jakikolwiek sposób, włącznie z obniżeniem oczekiwań finansowych. Po czterech latach znowu występy Pogby w Realu Madryt okazują się niemożliwe”.

W 2016 roku Real Madryt rozważał sprowadzenie pomocnika z Juventusu, ale ostatecznie tę walkę zdecydowanie wygrał Manchester United, płacąc za gracza 114 milionów euro i oferując mu zdaniem Hiszpanów aż 19 milionów euro rocznej pensji. Po czasie Francuz stwierdził, że powrót do Anglii nie był tym, czego szukał i zaczął spoglądać w innym kierunku. Najmocniej dawał o tym znać ostatniego lata, a pomysł sprowadzenia go do Realu Madryt najbardziej popierał Zinédine Zidane.

Ostatecznie działacze Królewskich zgodzili się wtedy co do tego, że Pogba powinien być główną opcją do wzmocnienia drugiej linii. Rozpoczęto rozmowy z Mino Raiolą, agentem piłkarza i chociaż w pewnym momencie operacja była dosyć zaawansowana, to brak wielomilionowej sprzedaży z klubu uniemożliwił próbę pozyskania pomocnika United. Pogba i Raiola nie poddali się jednak i wierzyli, że za kilkanaście miesięcy podążą drogą Edena Hazarda i opuszczą swój klub na rzecz Madrytu przy pozostającym roku kontraktu.

MARCA stwierdza wprost: szanse na to spadły do zera. Zidane wciąż wskazuje na 27-latka jako jeden z topowych celów transferowych, a Raiola pozostaje w stałym kontakcie z dyrektorem generalnym José Ángelem Sánchezem. Te dyskusje dotyczą jednak innych zawodników agenta, szczególnie Erlinga Brauta Hålanda. Co do drugiej linii, Królewscy skłaniają się obecnie dużo mocniej ku 17-letniemu Eduardo Camavindze, a spokoju w ruchach dotyczących pomocników dodaje im eksplozja talentu 21-letniego Fede Valverde.

Klub ogólnie przy nagromadzeniu wypożyczonych i pełnej kadrze pierwszego zespołu w tych dniach pracuje bardziej nad sprzedażą graczy i ich kolejnymi wypożyczeniami. Jeśli chodzi o zakupy, działacze chcą wzmocnić zespół, ale przy rozsądnych kosztach, szczególnie pod względem pensji, nawet jeśli Pogba byłby gotowy na znaczącą obniżkę zarobków.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!