Menu
/ realmadrid.com

Oficjalnie: Królewscy wracają w poniedziałek do treningów!

Foto: Oficjalnie: Królewscy wracają w poniedziałek do treningów!
Fot. realmadrid.com

Oficjalna strona internetowa Realu Madryt przekazała dzisiaj dobre wieści i potwierdziła, kiedy odbędzie się pierwszy trening w Valdebebas po tak długiej przerwie.

Izolacja dobiega końca. Po dwóch miesiącach spędzonych w domach Królewscy wracają w końcu na dobre do ośrodka treningowego. Klub poinformował dzisiaj, że pierwsze od marca zajęcia rozpoczną się w najbliższy poniedziałek o godzinie 10:00. Real nie zdradza oficjalnie, jak mają wyglądać treningi, ale wiadomo już teraz, że te będą odbywały się początkowo tylko w formie indywidualnej, a dopiero w kolejnych dniach piłkarze będą mogli ćwiczyć wspólnie. Wszystko będzie uzależnione od tego, kiedy hiszpański rząd ogłosi rozpoczęcie następnego etapu znoszenia obostrzeń.

Najprawdopodobniej zawodnicy będą stawiali się w Valdebebas w niewielkich grupach, a następnie indywidualnie ćwiczyli na kilku boiskach treningowych pod okiem jednego z trenerów, jak robiła to od dzisiaj choćby Barcelona. Wszystko musi wciąż odbywać się przy zachowaniu szczególnych środków ostrożności, a także przy odpowiednim dystansie między jedną a drugą osobą. Naturalnie wstęp do ośrodka będą miały tylko wyznaczone osoby, a zajęcia będą toczyły się za zamkniętymi drzwiami – bez udziału mediów czy kibiców.

Wszystko wskazuje na to, że klub poznał już wyniki środowych testów na obecność koronawirusa, jakie przeprowadzane były w Valdebebas, gdzie pierwszy raz od marca pojawili się wszyscy zawodnicy i Zinédine Zidane. Media i Real na razie nie informują, aby któryś z graczy Królewskich otrzymał pozytywny wynik testu, choć rozgłośnia RAC1 donosiła rano, że zarażonych koronawirusem jest pięciu graczy z Primera División i Segunda División, ale prognoza La Ligi zakładała, że pozytywnych wyników może być nawet trzydzieści. Być może oficjalne dane na temat wszystkich badań zostaną opublikowane jeszcze dzisiaj.

W teorii gotowi do treningów na pełnych obrotach są praktycznie wszyscy poza Edenem Hazardem. Belg wciąż ma kontynuować rehabilitację kontuzjowanej kostki, a wstępnie mówi się o tym, że ponownie na boisku można spodziewać się go w okolicach lipca. Oznacza to również, że jeszcze w tym sezonie może wrócić do gry, bowiem La Liga ma wznowić rozgrywki w drugiej połowie czerwca. Przed wybuchem epidemii z kontuzjami zmagali się także Marcelo, Thibaut Courtois i oczywiście Marco Asensio, ale cała trójka ma już być w pełni zdrowa.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!