Advertisement
Menu
Wyniki na żywo
/ NuevoBernabéu

Rozpoczęto rozbiórkę dachu na Santiago Bernabéu

Przebudowa Santiago Bernabéu weszła w fazę z bardzo widocznymi zmianami w postaci rozbiórki dachu.

Foto: Rozpoczęto rozbiórkę dachu na Santiago Bernabéu
Fot. NuevoBernabéu

Przypomnijmy, że prace na stadionie stanęły od 30 marca do 14 kwietnia z powodu pandemii koronawirusa, ale ostatecznie rząd Hiszpanii pozwolił sektorowi budowlanemu na wznowienie aktywności. Dwutygodniowa przerwa nie zaburzyła w za duży sposób terminarza przebudowy.

Portal NuevoBernabéu opisujący postępy prac pokazał najnowsze zdjęcia obiektu. Przebudowa weszła w kolejny wyraźnie widoczny etap, bo zaczęto demontować dotychczasowe zadaszenie. Po zdjęciu zamocowanych na dachu świateł, głośników i elementów podpierających rozpoczęto zdejmowanie płatów fibrocementu, odkrywając środek obiektu. Poza tym kontynuowane są prace nad budową nowych dwóch wież od zachodniej strony stadionu.

Ciągle mówi się o opcji z dograniem sezonu przez pierwszą ekipę na stadionie Alfredo Di Stéfano w Valdebebas, co pozwoliłoby robotnikom na prowadzenie pełnych prac na Bernabéu potencjalnie nawet do końca września. Rozbiórka dachu, o której dzisiaj informujemy, miała rozpocząć się właśnie po sezonie w czerwcu, co może wskazywać na to, że klub w praktyce podjął już decyzję dotyczącą zmiany miejsca rozgrywania meczów, a prace budowlane przyśpieszyły.

Najnowsze zdjęcia z budowy można znaleźć na portalu NuevoBernabéu. Filmik z kolejnymi etapami przebudowy można znaleźć tutaj.

Przypomnijmy, że wartość przebudowy to 525 milionów euro, które dzielą się na następujące inwestycje: 300 milionów euro na prace budowlane; 100 milionów euro na wyposażenie technologiczne obiektu; 125 milionów euro na poprawienie infrastruktury, która pozostanie na stadionie. Nowy obiekt ma mieć dobudowane 3 tysiące miejsc, ale jego pojemność pozostanie taka sama (oficjalnie 81044 widzów), bo dodatkowe siedziska pozwolą zwiększyć komfort i dostępną przestrzeń w innych sektorach.

Klub wziął na tę przebudowę kredyt w amerykańskich i hiszpańskich bankach, który razem z odsetkami będzie kosztować go prawie 800 milionów euro. Cała spłata została rozłożona na 27 lat przy rocznej racie w wysokości niecałych 30 milionów euro. Rocznie nowy obiekt ma przynosić 150 milionów euro przychodów więcej niż dotychczas. Wszystkie sprawy papierkowe dopięto w maju 2019 roku, a prace budowlane rozpoczęły się latem. Według pierwotnego planu, w sierpniu 2022 roku oddany do użytku ma być stadion, a jesienią tego roku mają zostać ukończone prace nad przestrzenią wokół niego.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!