Advertisement
Menu
/ realsociedad.eus, marca.com

Oficjalnie: Real Sociedad wraca do pracy w ośrodku treningowym

Real Sociedad potwierdził oficjalnie ostatnie doniesienia mediów. Piłkarze baskijskiego klubu od najbliższego wtorku będą mogli stawiać się w ośrodku treningowym. Przyjazd do Zubiety będzie jednak dobrowolny, ma odbywać się w określonych ramach czasowych, a na boisku przebywać będzie mogło tylko dwóch oddalonych od siebie zawodników.

Foto: Oficjalnie: Real Sociedad wraca do pracy w ośrodku treningowym
Fot. Getty Images

„Od początku obecnej sytuacji wywołanej przez pandemię COVID-19 zawodnicy pierwszego zespołu i niższych kategorii wiekowych Realu Sociedad ćwiczyli w swoich domach na podstawie protokołu ustalonego przez dyrekcję i osoby odpowiedzialne za pracę w Zubiecie.

Przez ostatnie cztery tygodnie zawodnicy pierwszej drużyny przebywali w swoich domach, postępując zgodnie ze zindywidualizowanym programem ćwiczeń, który został przydzielony każdemu z nich. Zindywidualizowany trening fizyczny opierał się głównie na pracy krążeniowej i metabolicznej, dlatego od samego początku podjęto decyzję o przeniesieniu stacjonarnych rowerów z Zubiety do domów piłkarzy, a także zapewnieniu im bieżni wypożyczonych od firmy fit GO. Ponadto gracze otrzymali inne rodzaje wskazówek (zdrowotnych, medycznych, żywieniowych i psychicznych), które służyły jako uzupełnienie zindywidualizowanego planu.

Gdy rząd centralny podejmie decyzję, że osoby niewykonujące najistotniejszych funkcji będą mogły wznowić pracę, gracze pierwszego profesjonalnego składu będą mieli możliwość kontynuowania zindywidualizowanej pracy w Zubiecie od wtorku przyszłego tygodnia. W żadnym wypadku praca w Zubiecie nie będzie grupowa i będzie polegała na wykonywaniu tych samych czynności, co w domach. To każdy gracz zdecyduje samemu, czy wykonywać ją w domu czy w ośrodku treningowym. W przypadku, gdy zdecyduje się na wizytę w Zubiecie, wszystko zostanie przeprowadzone zgodnie z ustalonymi w tym celu protokołami i przy skrupulatnym przestrzeganiu środków bezpieczeństwa uzgodnionych przez organy ds. zdrowia, których będą musieli przestrzegać gracze decydujący się na samodzielny przyjazd do ośrodka treningowego, jaki odbywałby się w etapach”, poinformował na swojej oficjalnej stronie internetowej Real Sociedad.

Real Sociedad wydał wczoraj wieczorem jeszcze jeden komunikat oficjalny, w którym między innymi złożył kondolencje wszystkim ofiarom koronawirusa, a także określił swój finansowy sposób działania na najbliższe dni, zapowiadając przy tym, że nie skorzysta z ERTE, ale w porozumieniu z zawodnikami obniży ich pensje o 5% lub 20% w zależności od rozwoju sytuacji. MARCA informuje z kolei, że Real Sociedad skonsultował swój pomysł powrotu do treningów z baskijską policją, która wyraziła na niego zgodę. Od wtorku po dwóch zawodników, przy zachowaniu odpowiedniej odległości, ma na zmianę ćwiczyć na jednym z boisk treningowych, a w Zubiecie będą poddawani też wcześniej testom, czy nie mają objawów choroby, a ich samochody będą dezynfekowane.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!