Advertisement
Menu
/ twitch.tv

Historyczne mecze: Deportivo La Coruña – Real 1:3 [VIDEO]

Klubowa telewizja przypomina historyczne mecze, jakie w przeszłości rozgrywali Królewscy. Tym razem w RealMadrid TV wyemitowano spotkanie, w którym Guti zatrzymał Ziemię, a w całości można obejrzeć je na Twichu.

Foto: Historyczne mecze: Deportivo La Coruña – Real 1:3 [VIDEO]
Fot. Getty Images

RealMadrid TV zainaugurowało kilka dni temu serię pod tytułem Historia que tú hiciste (Historia, którą stworzyłeś), a w jej ramach pokazuje najpiękniejsze spotkania Królewskich z przeszłości. Mecze można oglądać w klubowej telewizji, a w całości są później dostępne także na różnych kanałach klubowych. Dziś klub przypomina ligowe spotkanie z Deportivo La Coruña, które rozegrano pod koniec stycznia 2010 roku na El Riazor, a przez trzynaście dni będzie można oglądać je na Twichu.

CAŁY MECZ Z DEPORTIVO LA CORUÑA:

Oglądaj EN DIRECTO: ¡El taconazo mágico de Guti! | Deportivo 1-3 Real Madrid (2009/10) od użytkownika RealMadrid na www.twitch.tv

El tacón de Dios („Piętka Boga”), tak po tamtym meczu brzmiał tytuł na okładce Marki, a na zdjęciu widniał oczywiście Guti, na milisekundy przed wykonaniem jednego z najbardziej efektownych zagrań w swojej karierze. Hiszpan zagrał tak, że na moment zatrzymała się Ziemia. Spektakularnie. Nie do przewidzenia. Genialne. Tamto podanie do Benzemy rozstrzygnęło ten mecz i zakończyło 18-letnią klątwę Riazor, gdzie właśnie przez tak długi czas nie potrafili wygrać Królewscy. To było dzieło sztuki, pokaz talentu, a przede wszystkim hojności piłkarza, który należał do gatunku tych, którzy bardziej cenili dobre podanie niż gola. I tak powoli Guti żegnał się z Realem Madryt, pozostawiając wyraźnie oznaki swojej klasy i talentu.

Deportivo La Coruña – Real Madryt 1:3 (0:2)
0:1 Granero 13'
0:2 Benzema 40'
1:2 Riki 86'
1:3 Benzema 90'

Deportivo La Coruña: Aranzubia; Lopo, Colotto, Laure, Manuel Pablo; Tomás, Valerón (56' Pérez), Juan Rodríguez, Juca (85' Bodipo); Álvarez (75' Riki), Adrián López.
Real Madryt: Casillas; Arbeloa, Albiol, Ramos, Marcelo; Granero, Xabi, Guti, Kaká; Benzema i Raúl (78' Drenthe).

Pozostałe historyczne mecze:
Real – Deportivo Alavés 5:0 (La Liga 2000/01)
Real – Atlético 0:0 k. 4:1 (Superpuchar Hiszpanii 2019/20)
Real – Atlético 4:1 (Liga Mistrzów 2013/14)
Real – Atlético 4:2 (La Liga 1994/95)
Valencia – Real 1:3 (Superpuchar Hiszpanii 2019/20)
Real – Deportivo Alavés 5:2 (La Liga 2002/03)
Málaga – Real 0:2 (La Liga 2016/17)

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!