Menu
/ as.com

Cherki: Moim marzeniem jest gra w Realu Madryt

Foto: Cherki: Moim marzeniem jest gra w Realu Madryt
Fot. Getty Images

W mediach od pewnego czasu pojawiały się informacje łączące Cherkiego z Realem Madryt. Sam zawodnik również swoje dokłada do tych plotek, otwarcie przyznając, że chciałby się w przyszłości przenieść do zespołu Królewskich.

Rayan Cherki, 16-letni zawodnik Olympique’u Lyon, cechuje się dużą pewnością siebie na boisku, ale też potrafi otwarcie mówić o swojej przyszłości w klubowej telewizji. To nie pierwszy raz, kiedy werbalizuje swoje życzenia i publicznie mówi o drużynie, w której chciałby zagrać. Dwa miesiące temu, gdy dziennikarz zapytał go o wybór między Barceloną i Realem Madryt, Rayan od razu postawił na Królewskich.

„Moim marzeniem jest gra w Realu Madryt”, powiedział znów Cherki w wywiadzie dla klubowej telewizji Lyonu. Pomocnik chciałby jak najszybciej podpisać kontrakt z Blancos i spędzić kolejne dwa sezony na wypożyczeniu w Olympique’u. Po osiągnięciu pełnoletności przeniósłby się do Madrytu, by tam dalej rozwijać karierę.

Jest to dosyć prawdopodobne rozwiązanie, ponieważ zdaniem francuskich mediów Real Madryt ma prawo pierwszeństwa do Cherkiego. Jeśli Lyon otrzyma ofertę za tego zawodnika, Królewscy będą mogli ją wyrównać i w ten sposób pozyskać pomocnika. Rayan ponadto przyznał we wspomnianym wywiadzie, że jego celem w karierze jest zdobycie Złotej Piłki.

Wielka rewelacja Ligue 1
Cherki jeszcze nie osiągnął pełnoletności, a już ma na swoim koncie 24 mecze w pierwszej drużynie Olympique’u Lyon. Strzelił w nich 9 goli i zanotował 3 asysty. Zadebiutował w poprzednim sezonie. Jednak oprócz statystyk, Rayan zachwycił Francję swoim talentem, umiejętnościami, szybkością poruszania się z piłką i osobowością. Wydaje się weteranem w ciele nastolatka.

W ostatnich latach, głównie dzięki obecności Zidane’a na ławce trenerskiej albo w sztabie, Francja stała się najlepszą canterą dla Realu Madryt: Benzema, Varane, Mendy czy nawet Areola stanowią ważną część kadry Królewskich. Do tego jest jeszcze Hazard, a teraz wiele się mówi w kontekście Cherkiego i Eduardo Camavingi. Ten drugi jest kolejnym obiecującym zawodnikiem, który obecnie wyróżnia się w środku pomocy Rennes.

Piłka nożna teraz zupełnie się zatrzymała przez pandemię koronawirusa. Trzeba będzie poczekać na to, jaka będzie przyszłość młodych zawodników, którzy mogą kiedyś zostać gwiazdami. Jednak Cherki stawia sprawę jasno, nie tylko przed swoim klubem, ale też przed całym światem: „Chcę grać w Realu Madryt”.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!