Kartka z kalendarza: 20 marca

W tych niecodziennych czasach, gdy cały sport, nie tylko futbol, stanął w miejscu, rozpoczynamy cykl, dzięki któremu przypomnimy sobie dobre i złe momenty. Co wydarzyło się 20 marca?

1984
36 lat temu na świat przyszedł Fernando Torres. Hiszpan jest piłkarzem, który w czasie swojej kariery zetknął się z ogromną miłością, przede wszystkim w Atlético i Liverpoolu, ale też z wieloma prześmiewcami. W sierpniu 2019 roku zakończył karierę w Sagan Tosu (Japonia). Przeciwko Realowi Madryt rozegrał 19 spotkań, w których strzelił 4 gole. Jego zespoły wygrywały z Królewskimi 6-krotnie, dziewięć razy remisowały i osiem razy przegrywały. Pod względem indywidualnym znacznie lepiej szło mu w starciach przeciwko Barcelonie, przeciwko której zgromadził 11 trafień w 16 meczach. Najlepiej pamiętamy go z tego trafienia.

2010
Dziesięć lat temu Real Madryt wygrał u siebie ze Sportingiem Gijón 3:1. Asturyjczycy wyszli na prowadzenie na początku drugiej połowy, ale Królewscy przeprowadzili szybką remontadę i kwadrans po trafieniu gości prowadzili już dwiema bramkami. Trafienia dla drużyny prowadzonej przez Manuela Pellegriniego zanotowali Rafael van der Vaart, Xabi Alonso i Gonzalo Higuaín. Skrót tego meczu można obejrzeć tutaj.
Skład Realu Madryt: Casillas; Arbeloa, Sergio Ramos, Garay, Marcelo; Lass (46' Guti), Xabi Alonso, Granero (70' Gago), Van der Vaart (73' Raúl); Cristiano, Higuaín.

2014
Sześć lat temu Jesé Rodríguez przeszedł operację rekonstrukcji więzadła krzyżowego i łękotki w prawym kolanie. Dwa dni wcześniej Kanaryjczyk doznał urazu w rewanżowej potyczce z Schalke na Santiago Bernabéu po starciu z Seadem Kolašinacem. Królewscy wygrali to spotkanie 3:1, jednak sytuację z 8. minuty pamiętamy do teraz. Kariera piłkarza, który miał wtedy 21 lat, wyraźnie zahamowała, i nie był w stanie spełnić ogromnych oczekiwań fanów Realu Madryt. Obecnie Jesé jest zawodnikiem PSG, ale latem wypożyczono go do Sportingu. W barwach zespołu z Lizbony zanotował w tym sezonie 17 spotkań (745 minut) i zdobył jedną bramkę.

2016
Cztery lata temu Real Madryt prowadzony przez Zinédine'a Zidane'a wygrał u siebie z Sevillą 4:0 po golach Karima Benzemy, Cristiano Ronaldo, Garetha Bale'a i Jesé Rodrígueza. W zespole przeciwnika grali wówczas José Antonio Reyes czy Grzegorz Krychowiak. Ten pierwszy sprokurował nawet rzut karny, ale CR7 nie potrafił zamienić go na gola. Jeszcze w pierwsej połowie taką samą szansę zmarnował Kévin Gameiro. Jego intencje wyczuł wówczas Keylor Navas. Skrót tego meczu można obejrzeć tutaj.
Skład Realu Madryt: Keylor Navas; Danilo, Varane, Nacho, Marcelo; Kroos, Casemiro (76' James), Modrić; Bale (70' Jesé), Benzema (81' Isco), Cristiano.