/ Leszczu, KRot

Piękny gol Óscara, świetny występ Ødegaarda w Pucharze Króla [VIDEO]

W ostatnich dniach zawodnicy związani z Realem Madryt odegrali ważne role w swoich zespołach. Óscar zdobył cenną bramkę na wagę trzech punktów dla Leganés, natomiast Ødegaard w Pucharze Króla zaprezentował się z najlepszej strony, notując udział przy trzech golach.

Dani Ceballos (Arsenal)
Arsenal zremisował na wyjeździe z Burnley, a Hiszpan całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych. Jeszcze kilka takich meczów i naprawdę zaczniemy się zastanawiać nad zasadnością tego wypożyczenia.

Achraf Hakimi (Borussia Dortmund)
W domowym meczu z Unionem Berlin zagrał od początku na prawym wahadle i zszedł z boiska w 64. minucie, gdy jego zespół prowadził 2:0. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem 5:0, a Marokańczyk zanotował poprawny występ, choć na pewno miewał w ostatnim czasie lepsze. Ostatecznie dla niego był to mecz bez większej historii.
Ocena Kickera: 4/6 (1 – najlepsza, 6 – najgorsza)
Ocena WhoScored: 7,0/10

Andrij Łunin (Real Oviedo)
Najpierw dobre wiadomości: zagrał od pierwszej minuty z Albacete i obronił rzut karny. Gorsza wiadomość: i tak wpuścił dobitkę po uderzeniu z jedenastu metrów. Mimo wszystko Ukrainiec może być z siebie zadowolony. Przed własną publicznością pokazał się z dobrej strony i poza rzutem karnym zanotował kilka udanych interwencji. Ostatecznie Oviedo wygrało 3:1. Skrót spotkania i obronioną jedenastkę możecie zobaczyć tutaj.
Ocena Marki: 1/3
Ocena Asa: 2/3

Takefusa Kubo (RCD Mallorca)
Kubo pojawił się na boisku w domowym meczu z Realem Valladolid dopiero w 59. minucie i choć dostał od Vicente Moreno trochę czasu, to raczej nie zapadł nam w pamięć. Klasycznie, kilka niezłych podań czy prób dryblingu, ale ostatecznie młody Japończyk nic nie dał swojej drużynie, która przegrała 0:1. Pomocnik z tygodnia na tydzień nie jest w stanie poprawić swojej pozycji w hierarchii trenera Moreno i choć niewątpliwie ważne są dla niego doświadczenia na poziomie Primera, to mimo wszystko liczylibyśmy na więcej szans dla niego.
Ocena Asa: 1/3
Ocena WhoScored: 6,5/10

Borja Mayoral (Levante UD)
W meczu z Barceloną na Camp Nou wszedł na boisko w 60. minucie. Nie zrobił jednak zbyt wiele i mimo że w końcówce jego drużyna zdobyła bramkę kontaktową na 2:1, to ostatecznie nie udało jej się wyrwać punktów wiceliderowi. Napastnik nie był zbyt często przy piłce i jego występ należy ocenić jako bezbarwny.
Ocena WhoScored: 6,3/10

Álvaro Odriozola (Bayern Monachium)
Bawarczycy udali się do Moguncji, ale obrońca ponownie obejrzał całe spotkanie z ławki rezerwowych. Na prawej stronie defensywy ponownie zagrał Benjamin Pavard, a Hans-Dieter Flick nie zdecydował się nawet na wprowadzenie Álvaro z ławki rezerwowych. Bayern wygrał mecz z Mainz 3:1. Prawdopodobnie już w najbliższą środę Odriozola dostanie szansę, ponieważ Die Roten zagrają w Pucharze Niemiec z Hoffenheim.

Martin Ødegaard (Real Sociedad)
W Pucharze Króla rozegrał rewelacyjne spotkanie, pomagając drużynie wyeliminować Osasunę. Real Sociedad wygrał 3:1, a Norweg miał udział przy wszystkich golach. Zaczął od asysty przy golu Isaka w 33. minucie. W drugiej połowie znakomicie wykonał rzut wolny, dając Baskom prowadzenie w meczu. To nie był koniec jego popisów, ponieważ zapisał na koncie jeszcze drugą asystę, dośrodkowując z rzutu rożnego prosto na głowę Isaka. W dodatku, gdyby jego koledzy byli skuteczniejsi, mógłby uzbierać nawet cztery asysty w tym spotkaniu. Real Sociedad wyeliminował Osasunę i teraz zmierzy się na Bernabéu z Realem Madryt.
Ocena Marki: 3/3

Imanol Alguacil chciał w spotkaniu z Leganés oszczędzić kilku kluczowych zawodników przed kolejnymi meczami. W tym gronie znalazł się Martin, który rozpoczął spotkanie na ławce rezerwowych. Taki ruch trenera sporo kosztował Basków, ponieważ przegrali 1:2. Ødegaard pojawił się na murawie w 57. minucie przy stanie 1:1 i nie odmienił losów pojedynku. Zaliczył jedno kluczowe podanie, a ogólnie pozostawał nieco w cieniu.
Ocena Marki: 1/3
Ocena Asa: 1/3
Ocena WhoScored: 6,1/10

Sergio Reguilón (Sevilla FC)
W środku tygodnia nie zagrał przeciwko Mirandésowi, a jego miejsce zajął Sergio Escudero. Nie będziemy się pastwić nad Sevillą, powiemy tylko, że zagrali naprawdę dramatycznie i zupełnie zasłużenie odpadli przeciwko rywalowi z niższej ligi, przegrywając 1:3.

Zdecydowanie wielki zawód w tym tygodniu. O ile w poprzedni weekend spisał się naprawdę dobrze, tak przeciwko Alavés zaskakiwał głównie niedokładnością i choć była widoczna zawsze u niego ciężka praca, to naprawdę mógł się spisać lepiej. Sporo niecelnych podań i brak tego błysku i szarpnięcia do przodu, którym imponował w poprzednich tygodniach. Nie jest to jednak tylko i wyłącznie jego wina, bo cała ekipa Sevilli zagrała słabo i zaledwie zremisowała z Baskami 1:1, spadając na 4. miejsce w tabeli.

Óscar Rodríguez (CD Leganés)
Nie musiał grać długo, by odmienić losy spotkania z Realem Sociedad i zostać bohaterem. W potyczce z Realem Sociedad wszedł na boisko dopiero w 80. minucie. W doliczonym czasie gry popisał się kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego, które dało bramkę na 2:1. Leganés ma już tyle samo punktów co Mallorca, która jest na 17. lokacie. Skrót niedzielnego spotkania i przepiękne trafienie Hiszpana możecie obejrzeć tutaj.
Ocena Marki: 3/3
Ocena Asa: 3/3
Ocena WhoScored: 7,3/10

Javi Sánchez (Real Valladolid)
Całe spotkanie z Mallorcą spędził na ławce rezerwowych, co i tak należy traktować za pewien progres. Jego zespół wygrał na wyjeździe 1:0.

Jesús Vallejo (Granada)
W pucharowym meczu z Badajoz po raz pierwszy pojawił się w podstawowym składzie Granady i zaliczył udane zawody. Co prawda przy pierwszym straconym golu wydaje się, że mógł zrobić więcej, ale bezpośrednio wina za utratę gola nie spoczywa na nim. Przy drugim trafieniu również nie zawinił. Po długim czasie bez gry zademonstrował, że potrafi wystąpić solidnie przez 120 minut. Granada wygrała po dogrywce 3:2. W ligowym spotkaniu z Espanyolem Jesús nie znalazł się nawet w kadrze meczowej. Andaluzyjczycy wygrali 2:1.
Ocena Marki: 2/3

Wybrani sprzedani w letnim oknie transferowym

Raúl de Tomás (Espanyol)
Robi, co może, żeby pomóc Espanyolowi utrzymać się w Primera División. W spotkaniu z Granadą wywalczył rzut karny, po czym sam zamienił go na gola. Miał też okazję na podwyższenie prowadzenia, ale trafił prosto w bramkarza gospodarzy. Łącznie oddał aż siedem strzałów i zaliczył jedno kluczowe podanie, jednak to nie wystarczyło, ponieważ Espanyol przegrał 1:2.
Ocena Asa: 2/3

Ocena WhoScored: 6,9/10

Aleix Febas (RCD Mallorca)
Febas całe spotkanie z Realem Valladolid przesiedział na ławce rezerwowych. Jego koledzy przegrali z ekipą Pucelas 0:1.

Marcos Llorente (Atlético Madryt)
Marcos dostał szansę na pokazanie się swojej byłej publiczności, rozgrywając 90 minut w derbach przeciwko Realowi Madryt. Pierwsza połowa była w jego wykonaniu nawet niezła, kilkukrotnie popisał się dobrym odbiorem czy wprowadzającym podaniem, ale wraz z upływem czasu, jak całe Atlético, grał coraz słabiej, choć to raczej zasługa naprawdę dobrej gry Realu Madryt w drugiej połowie. Marcos z pewnością nie pokazał na tyle dużo, żeby być pewniakiem do gry w następnych tygodniach, co przecież nie było regułą ostatnio, ale spisał się poprawnie i wobec słabej sytuacji kadrowej być może Simeone zacznie częściej na niego stawiać.
Ocena Marki: 2/3
Ocena WhoScored: 6,9/10

Álvaro Tejero (SD Eibar)
W domowym spotkaniu z Realem Betis, po kilku naprawdę niezłych występach, tym razem zawiódł. Nie radził sobie z ofensywą Verdiblancos, wyglądał na pogubionego i nie dawał niemal nic swojej ekipie. Dodatkowo w ofensywie nie przykładał się do podań i często tracił piłkę, więc zupełnie nie dziwi, że Mendilibar zdjął go w 68. minucie. Słaby mecz Tejero, choć Eibar wyrwał remis 1:1.
Ocena WhoScored: 6,4/10

Keylor Navas (PSG)
W Pucharze Francji PSG pokonało Pau FC 2:0, lecz Navas w tym meczu nie zagrał, ponieważ szansę otrzymał jego zmiennik – Rico. Keylor wrócił na boisko w ligowym spotkaniu z Montpellier i znów zachował czyste konto. Nie miał zbyt wiele pracy, ponieważ rywale szybko otrzymali czerwoną kartkę i ograniczyli się do defensywy. Navas najlepszą interwencję zaliczył przy akcji, w której i tak był spalony. Poza tym miał niewiele do zrobienia.
Ocena WhoScored: 6,7/10

Zawodnik tygodnia: Óscar Rodríguez