Oceny zawodników po meczu z Realem Valladolid

Real Madryt wygrał z Realem Valladolid 1:0. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili redaktorzy i użytkownicy RealMadryt.pl. Autorem komentarzy jest Leszczu. Skala 1-6.

Courtois

13. Courtois

Nie miał wiele pracy, ponieważ Real Valladolid nie oddał nawet jednego celnego uderzenia. Na przedpolu nie popełniał jednak błędów, gdy rywale groźnie dośrodkowywali. Był uważny, skupiony i praktycznie bezbłędny.

6. Nacho

Zdobył bramkę w oficjalnym meczu pierwszy raz od dwóch lat i został niespodziewanym bohaterem meczu na Estadio José Zorrilla. Na prawej stronie obrony grał ostatnio bardzo rzadko i to dość długo rzucało się w oczy. W obronie Real uniknął większych dramatów, a w ataku Nacho okazał się w kluczowym momencie nieoceniony.

5. Varane

Francuz zanotował niezły mecz. Żaden inny zawodnik Realu Madryt nie wybijał piłki tak często, a i z odbiorami Varane radził sobie dość dobrze. Tym razem miał spory problem z walką w powietrzu z Enesem Ünalem, ale ostatecznie to on wyszedł z tego pojedynku zwycięsko i może cieszyć się z kolejnego czystego konta drużyny. Nawet tę żółtą kartkę jesteśmy w stanie zrozumieć… Piłka mogła przejść, a rywal – niekoniecznie.

4. Ramos

Wrócił do jedenastki po drobnym urazie kostki i dobrze się spisał. Nie popełniał wielu błędów w obronie, wyprowadzenie piłki też funkcjonowało lepiej niż wtedy, gdy go brakowało. Grał bardzo twardo i utrudniał życie Sergiemu Guardioli, jak tylko mógł. I to to właśnie chodziło.

23. Mendy

To jeden z najrówniej grających zawodników w kadrze. Kiedy Real Madryt wygrywa i nie traci bramki, zasługuje na pochwały. W defensywie jest bowiem nie do przejścia. Wczoraj zanotował też bardzo ważną interwencję w drugiej połowie, gdy pomógł stoperom nieco bliżej środka pola karnego. W ofensywie pole do poprawy ciągle jest duże, ale skoro zrobił swoje w obronie, a w ataku odpowiedzialność wzięli inni…

10. Modrić

Nie był to jego mecz. Szukał gry, ale dość łatwo tracił piłkę i podjął sporo kiepskich decyzji. Był najsłabszym ogniwem drugiej linii Realu Madryt, dlatego nie zdziwi nas, jeśli mecz z Atlético zacznie na ławce, a w jego miejscu ujrzymy Fede Valverde. Dziś Modrić po prostu nie daje drużynie tego, co daje Urugwajczyk.

14. Casemiro

Co za zawodnik! Najwięcej strzałów w drużynie, wszystkie trzy dryblingi udane, wyprowadzenie piłki, wszystkie wygrane pojedynki główkowe… I ten jednoosobowy pressing w końcówce. Casemiro jest fantastyczny. Szkoda, że na początku meczu był na minimalnym spalonym.

8. Kroos

Gdy były najlepsze okazje dla Realu Madryt, tam był też on. Najpierw posłał świetną piłkę do Casemiro, ale Brazylijczyk był na spalonym. W drugiej połowie obsłużył Nacho i zanotował asystę przy jedynym trafieniu we wczorajszym meczu. Miał tyle podań kluczowych co cała reszta drużyny razem wzięta.

22. Isco

Miał parę przebłysków, ale zabrakło mu bycia pod grą nieco dłużej. Przy dobrze zorganizowanej defensywie rywala miał mało miejsca, ale nie przestawał go szukać. W drugiej połowie świetnym podaniem obsłużył Benzemę, ale Karim nie wykorzystał sytuacji… Miał też dobrą okazję z rzutu wolnego, ale jego uderzenie niestety też lepiej zostawić bez komentarza.

27. Rodrygo

Tak jak Isco miał parę przebłysków. Po faulu na nim Joaquín powinien był wylecieć z boiska. To Rodrygo wywalczył też rzut wolny z mniej więcej 17 metrów. On też starał się szukać piłki i grać odważniej, ale nie zawsze mu to wychodziło. Zidane ciągle nie odnalazł partnera dla Benzemy.