Atlético lepsze w małych derbach Madrytu

W piętnastej kolejce Segunda División B Castilla przegrała na wyjeździe z rezerwami Atlético Madryt. Królewscy dalej pozostają jedyną drużyną w stawce bez zwycięstwa poza własnym stadionem.

Małe derby Madrytu dla Atlético. Rezerwy Rojiblancos wygrały z Castillą 2:0. W pierwszej połowie gospodarze prezentowali się znacznie lepiej. Podopieczni Raúla zaczęli lepiej grać dopiero w drugiej części spotkania. Jednak zabrakło im pomysłu na wykończenie akcji i również trochę szczęścia jak w przypadku strzału Césara. Castilla nie była faworytem tego pojedynku i wynik nie może być zaskoczeniem. Wygrała drużyna, która na murawie zaprezentowała się lepiej. Blancos natiomiast dalej pozostają bez wyjazdowego zwycięstwa.

Początek meczu był dosyć spokojny i na murawie niewiele się działo aż do 9. minuty. Wtedy dobrą indywidualną akcją popisał się Germán i Belman musiał skapitulować. Po zdobyciu bramki Rojiblancos przejęli kontrolę nad spotkaniem i Castilla miała problem ze stworzeniem jakiegokolwiek zagrożenia. Gospodarze prezentowali się znacznie lepiej, a próby Królewskich rozbijały się daleko od pola karnego. Do przerwy Atlético prowadziło 1:0 i Castilla za bardzo nie mogła narzekać, ponieważ wyglądała bardzo słabo na murawie.

Po zmianie stron w końcu Blancos przeprowadzili dobrą akcję. César był bliski gola, ale jego uderzenie wylądowało na poprzeczce. Późniejsze strzały Jordiego i Pedro również nie wylądowały w siatce. W odpowiedzi kontratak Atlético zakończył się pojedynkiem jeden na jednego z Riquelme, ale golkiper wyszedł z niego zwycięsko. Raúl przeprowadził zmiany, które odmieniły Castillę. Królewscy zaczęli atakować i bramka wyrównująca wisiała w powietrzu. Niestety, wszystko skończyło się kontrą Atlético w doliczonym czasie. Wykończył ją Darío i gospodarze, trzeba przyznać, że zasłużenie, zgarnęli komplet punktów.

Atlético Madryt B – Real Madryt Castilla 2:0 (1:0)