Menu
Kristobal / marca.com

Ceballos trafi do Anglii?

Zainteresowanie wyrażają Arsenal, Tottenham i Liverpool

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Przyszłość Daniego Ceballosa, przynajmniej w kwestii najbliższego sezonu, nie jest związana z Realem Madryt. Nawet świetny występ na Mistrzostwach Europy U21 nie sprawia, by Zidane zmienił zdanie na jego temat i obecne plany dotyczące Hiszpana. Francuz zdaje sobie sprawę z umiejętności wychowanka Betisu, ale w tym momencie Dani nie jest po prostu takim pomocnikiem, jaki wpisywałby się w plan Zizou. Ponieważ dopiero niedawno zakończył się wspomniany już turniej, Ceballos nie pojedzie z resztą drużyny od razu do Montrealu, tylko uda się na zasłużone wakacje. W międzyczasie natomiast zarówno Real Madryt, jak i sam pomocnik, mają nadzieję rozwiązać kwestię jego przyszłości.

Telefony z Włoch i Niemiec nie przestają dzwonić, być może to Anglia będzie kierunkiem, jaki obierze Ceballos. Bardzo zainteresowane jego usługami są Liverpool, Tottenham i Arsenal. Na ten moment realnym kierunkiem jest Tottenham, ponieważ relacje między oboma klubami są dobre i może to ułatwić ewentualny powrót Hiszpana na Bernabéu. Pomimo że sam Zidane niekoniecznie wierzy w Daniego, włodarze Królewskich nie chcą nawet słyszeć o pozbywaniu się go bez opcji odkupu. Ewentualne odejście Eriksena natomiast mogłoby Daniemu otworzyć drzwi do rozegrania nawet 40 meczów w sezonie i zostania od pierwszej chwili w Londynie kluczową postacią w ekipie Pochettino. Hiszpańskie media informują również, że Tottenham nie oponowałby przed włączeniem do umowy zapisu o opcji odkupu.

Podczas gdy Spurs starają się podejść do sprawy bardziej dyplomatycznie, ich wielki rywal, Arsenal, jest coraz bardziej przekonany do ściągnięcia Ceballosa. Styl gry Hiszpana idealnie wpasowałby się w drużynę Emery'ego i wszystkim, łącznie z samym pomocnikiem, ma się taki scenariusz podobać. Problem w tym, że The Gunners woleliby sami móc zadecydować o przyszłości Ceballosa, odrzucając włączenie do kontraktu klauzuli odkupu, co z kolei jest kluczowe dla Realu Madryt.

Jest jednak jeszcze trzecia zainteresowana Hiszpanem ekipa. Do tej pory Liverpool był bardzo dyskretny, ale na młodzieżowym EURO Dani zdecydowanie przekonał do siebie działaczy z Anfield i The Reds podjęli konkretniejsze działania. Jednak tak jak w przypadku Arsenalu, tu również ma nie być mowy o opcji odkupu pomocnika, Liverpool chce normalnej sprzedaży Hiszpana, bez żadnych dodatkowych operacji. Na transfer Daniego ma naciskać sam Jürgen Klopp, który widzi w pomocniku Królewskich potencjał na zdynamizowanie akcji swoich podopiecznych, czego nie dał mu do tej pory Naby Keïta. Odejście do Liverpoolu byłoby najbardziej atrakcyjne dla Ceballosa pod kątem sportowym, ale ta operacja wydaje się najtrudniejsza do zrealizowania. Najbliższe tygodnie powinny jednak przynieść tej sytuacji rozwiązanie.

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!