Menu
El Jarek / RealMadridTV, COPE

Modrić: Ten mecz to przykład tego, jak trzeba grać i walczyć z tym herbem

Wypowiedzi Chorwata ze strefy mieszanej

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Luka Modrić pojawił się w strefie mieszanej po meczu z Sevillą. Przedstawiamy najważniejsze wypowiedzi Chorwata dla zgromadzonych tam dziennikarzy.

– To zasłużony wynik. Rozegraliśmy wielki mecz od samego początku. Pierwsza połowa była świetna i zabrakło tylko gola, ale druga była już perfekcyjna. Mogliśmy zdobyć więcej bramek, ale jesteśmy bardzo zadowoleni ze zwycięstwa i z gry.

– Najlepszy mecz w tym sezonie? Tak, na pewno brakowało nam takiego meczu. Tak musimy grać. Tego potrzebowaliśmy dla pewności siebie i ogółu. Całe madridismo w końcu jest zadowolone, nawet bardziej z gry niż wygranej. Pokazaliśmy dzisiaj, że jesteśmy Realem Madryt i że nie zapomnieliśmy, jak się gra w piłkę. Ostatnio to trochę nas kosztowało. Myślę, że to będzie dla nas punkt zwrotny i obyśmy od teraz mogli rosnąć oraz grać tak, jak ta drużyna na pewno potrafi.

– Krytyka ekipy po meczu z Sociedadem? Gdy się wypowiadam, zawsze staram się być szczery. Ostatni raz gdy nie widziałem, że jest dobrze, powiedziałem o tym, tyle. Dzisiaj to jest drogą, którą trzeba iść dalej. Dzisiaj zagraliśmy jak perfekcyjna ekipa i walczyliśmy jeden za drugiego, co musimy robić zawsze. To jest odpowiednia droga i musimy iść w ten sposób dalej. Nie możemy teraz odpuścić i stwierdzić, że wszystko teraz przyjdzie samo. Trzeba ciężko pracować, cierpieć, walczyć, a wtedy na pewno będziemy na górze. Takie jest moje zdanie, ten mecz musi być przykładem tego, jak powinniśmy grać i walczyć z herbem Realu.

– Wysoki pressing to efekt dobrego nastawienia? Uważam, że zawsze mamy dobre nastawienie, ale czasami nie wychodzi, nie mamy najlepszej formy. Zawsze mamy dobre nastawienie, ale czasami może coś wyjść gorzej. Dzisiaj wychodziło nam wszystko, od początku czuliśmy się dobrze i biegaliśmy oraz walczyliśmy od pierwszej minuty. Gdy tak gramy, wszyscy rywale mają z nami problemy.

– Czuję się dobrze fizycznie od ostatniego miesiąca. Dla mnie to coś ważnego. Dzisiaj czuję się dobrze i jestem bardzo zadowolony z meczu, jaki rozegrałem. Najważniejszy jednak jest występ ekipy, który był świetny. Każdy gracz dał z siebie wszystko i tak musimy grać. Takich chcą widzieć nas kibice, to trzeba robić dalej.

– Kibice krytykują sędziów? Mogę skomentować dzisiejsze spotkanie. Moim zdaniem Mateu zanotował dobry występ. Co do mojej sytuacji, to nie było celowe. Tak się dzieje, zderzenie głów, dla mnie to nie był nawet faul. Takie jest moje zdanie, a sędziów trzeba zostawić w spokoju. Dzisiaj Mateu miał dobry mecz.

– Przedłużenie kontraktu? Ciągle nie podpisałem nowej umowy, ale ciągle jestem tutaj [śmiech]. Mam wciąż 1,5 roku kontraktu i jestem tu zadowolony. Nie mam żadnej presji czy żadnego zmartwienia. 1,5 roku to dużo czasu i ja jestem spokojny. Zawsze miałem dobre stosunki z klubem i tak będzie dalej.

– Co mówię kibicom na temat odejścia do Interu? Nic, jestem zadowolony z bycia w Realu tak samo jak pierwszego dnia. Obym mógł zostać tu na dłużej niż te 1,5 roku. Takie jest moje pragnienie i oby klub chciał tego samego. To nie będzie żaden problem, to jest pewne. Ja cieszę się z grania tutaj i chcę tu zostać.

– Nie ma co teraz myśleć o Barcelonie. Musimy patrzeć na siebie i iść od meczu do meczu. Trzeba walczyć w każdym spotkaniu, jakby było ostatnim. Zobaczymy, gdzie dojdziemy na koniec sezonu. Trzeba myśleć o sobie, a nie o innych.

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!