Menu
/ bbc.com

Guti zostanie trenerem St. Mirren?

Rozmowy już się rozpoczęły

Przyszłość Gutiego jest jedną wielką niewiadomą. Już przed początkiem poprzedniego sezonu wydawało się, że poprowadzi Castillę. Tak się jednak nie stało i Hiszpan pozostał w Juvenilu A. Po słabych wynikach Solariego w zespole rezerw znów pojawił się temat Gutiego. Ku zaskoczeniu wszystkich, klub chce dać Argentyńczykowi trzecią szansę. Taka decyzja sprawiła, że Guti postanowił odejść i poszukać większego wyzwania. Sam powiedział, że po sezonie planuje opuścić Madryt i wykonać kolejny krok w trenerskiej karierze.

Jednak nastąpił kolejny zwrot sytuacji. Kilka dni temu MARCA poinformowała, że Guti ostatecznie ma zostać w Juvenilu A na jeszcze jeden sezon. Być może klub planuje mu powierzyć Castillę, ale dopiero za rok. Te doniesienia pojawiły się zanim Zinédine Zidane ogłosił, że odchodzi z Realu Madryt. Niemal od razu po konferencji prasowej Francuza Guti znalazł się wśród kandydatów do zastąpienia go w pierwszej drużynie, chociaż w tej chwili wydaje się to mało prawdopodobne, ponieważ Hiszpan nie ma żadnego doświadczenia trenerskiego w seniorskim futbolu.

Sytuacja Gutiego zmienia się błyskawicznie, a przecież dla niego sezon się jeszcze nie skończył. Ciągle walczy z Juvenilem A o zdobycie młodzieżowego Pucharu Króla. Na razie Królewscy są tam na etapie ćwierćfinałów. Jednak spekulacje dotyczące jego przyszłości trwają dalej. Telewizja BBC poinformowała, że szkockie St. Mirren jest zainteresowane sprowadzeniem Gutiego. Miały już nawet dojść do pierwszych kontaktów obu stron. Szkoci w tym sezonie awansowali do Premiership prowadzeni przez Jacka Rossa, jednak zaraz po zakończeniu rozgrywek trener opuścił klub na rzecz Sunderlandu. St. Mirren chce jak najszybciej podpisać kontakt z nowym szkoleniowcem. Decyzja ma zapaść w ciągu tygodnia.

Guti otwarcie przyznawał, że otrzymuje oferty również spoza Hiszpanii. Poprowadzenie seniorskiej drużyny w najwyższej klasie rozgrywkowej z pewnością byłoby dla niego krok w przód. Obecnie, pracując z zespołem do lat 19, często nie ma pełnego wpływu na ustalanie składu, ponieważ Solari może w każdej chwili powołać do Castilli najbardziej wyróżniających się graczy Juvenilu A. Guti nie jest jedynym kandydatem, których St. Mirren ma na swojej liście, ale doszło już do pierwszych rozmów i teraz trzeba czekać na rozwój sytuacji.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zgadzam się.