1954
72 lata temu urodził się Juan Antonio Corbalán, legendarny koszykarz Realu Madryt w latach 1971–1988. Przez wielu uważany jest za najlepszego hiszpańskiego rozgrywającego w historii. Wygrał trzy Puchary Europy, trzy Puchary Interkontynentalne, Klubowe Mistrzostwo Świata, Puchar Zdobywców Pucharów, Puchar Korača, dwanaście mistrzostw Hiszpanii, siedem Pucharów Hiszpanii i Superpuchar Hiszpanii. Z reprezentacją Hiszpanii został wicemistrzem olimpijskim w 1984 roku. Ukończył medycynę na Uniwersytecie w Madrycie i po zakończeniu kariery praktykował jako lekarz kardiolog.
1999
27 lat temu urodził się Brahim Díaz.
2007
19 lat temu urodził się Thiago Pitarch.
2014
Dwanaście lat temu Real Madryt ogłosił transfer Keylora Navasa, za którego zapłacił Levante około 10 milionów euro. Kostarykanin zagrał w barwach Królewskich 162 mecze. Na koncie ma mistrzostwo Hiszpanii, Superpuchar Hiszpanii, trzy Ligi Mistrzów, dwa Superpuchary Europy i cztery wygrane w Klubowych Mistrzostwach Świata.
2017
Dziewięć lat temu zginął Ángel Nieto, 13-krotny mistrz świata w wyścigach motocyklowych (sam był przesądny i mówił, że jest mistrzem 12+1). Nieco ponad tydzień wcześniej uległ bardzo poważnemu wypadkowi podczas jazdy quadem. Prywatnie był kibicem Królewskich. Pośmiertnie został odznaczony przez klub insygniami.
2021
Pięć lat temu w półfinale Igrzysk Olimpijskich w Tokio Hiszpania wygrała z Japonią po dogrywce 1:0 i awansowała do finału. Autorem decydującego trafienia był Marco Asensio. W finale La Roja musiała jednak uznać wyższość Brazylii i ostatecznie wróciła z Kraju Kwitnącej Wiśni ze srebrnym medalem.
Komentarze (0)
Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Zaloguj się