José Luis Calderón na łamach dziennika MARCA przypomina, że Xabi Alonso latem bacznie obserwował Thiago Pitarcha, którego polecił mu Arbeloa. Po spektakularnym przełomie w karierze zawodnika Castilli trener przyjął go na treningi pierwszego zespołu i był pod wrażeniem jego umiejętności. To była miłość od pierwszego wejrzenia.
Od tamtego czasu Pitarch stał się jednym z najbardziej zaufanych wychowanków dla trenera pierwszej drużyny Realu. Za każdym razem, gdy brakuje zawodnika w pomocy, Xabi wzywa Thiago. Robił to pod nieobecność Camavingi i ponownie pod nieobecność Ceballosa. Do tego stopnia, że młody pomocnik ma na swoim koncie więcej powołań do pierwszego zespołu (cztery) niż do Castilli (trzy).
Jednak z Thiago Pitarchem coś jest nie tak. Jego powołania do pierwszej drużyny zakończyły się bez debiutu, a trzymały go z dala od Castilli. Co jeszcze bardziej uderzające, 18-latek praktycznie nie ma czasu na grę w drużynie rezerw oraz Juvenilu A, z którym może występować w Lidze Młodzieżowej UEFA. Wszystko to prowadzi do dziwnej sytuacji: w ciągu dwóch miesięcy rozgrywek Thiago zaliczył więcej meczów w reprezentacji niż w Realu Madryt. Trener kadry U-20, Paco Gallardo, korzystał z niego częściej niż Arbeloa.
MARCA wylicza, że na tym etapie sezonu, młody 18-letni pomocnik rozegrał 423 minuty w reprezentacji, w sześciu meczach. Były to dwa spotkania towarzyskie z Francją podczas przerwy wrześniowej i cztery z pięciu meczów Hiszpanii na mundialu U-20. W klubie rozegrał zaledwie 201 minut w trzech meczach. Wszystkie w Castilli. Krótko mówiąc, dostał ponad dwa razy więcej minut w reprezentacji niż w Realu Madryt.
MARCA zauważa, że Arbeloa czekał na Thiago Pitarcha z otwartymi ramionami po jego powrocie z mundialu. Ale kontuzja Ceballosa sprawiła, że znów nie mógł na niego stawiać. Teraz drużyna U-19 czeka, aby zobaczyć postępy w powrocie do zdrowia Ceballosa. Od tego zależy, czy Pitarch mógłby w środku tygodnia pomóc Juvenilowi A w Lidze Młodzieżowej UEFA.
Thiago Pitarch, który był wielkim odkryciem początku okresu przygotowawczego Castilli, rozegrał dla niej dwa pełne mecze sparingowe przeciwko Marbelli (26 lipca) i Racingowi Ferrol (2 sierpnia). Od tego czasu nie pojawiał się regularnie w białym trykocie. Jednak sytuacja może wrócić do normy od środy, a prawie na pewno nastąpi to w przyszły weekend. Z powodu absencji Roberto Martína w Castilli, Arbeloa potrzebuje powrotu Thiago Pitarcha, aby wzmocnić swoją linię pomocy. Co więcej, Xabi będzie miał Ceballosa z powrotem na El Clásico i może zwolnić zawodnika drużyny rezerw na sobotni mecz z Avilés na Di Stéfano.
Komentarze (5)
Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Zaloguj się