Advertisement
Menu
/ theguardian.com

The Guardian: Ibrahima Konaté jest rozczarowany ofertą Liverpoolu

Przedstawiciele obrońcy domagają się wyższej pensji podstawowej. Na Anfield narastają obawy o odejście piłkarza po wygaśnięciu umowy w 2026 roku.

Foto: The Guardian: Ibrahima Konaté jest rozczarowany ofertą Liverpoolu
Ibrahima Konaté. (fot. Getty Images)

Ibrahima Konaté zwleka z podpisaniem nowego kontraktu z Liverpoolem, co budzi w klubie obawy, że kolejny kluczowy zawodnik odejdzie po wygaśnięciu umowy – zwłaszcza po tegorocznym transferze Trenta Alexandra-Arnolda do Realu Madryt, opisuje Matt Hughes na łamach The Guardian.

Francuski obrońca w przyszłym miesiącu wkracza w ostatni rok kontraktu i odrzucił już wstępną propozycję przedłużenia umowy. Rozmowy z Konatém opóźniły się, ponieważ Liverpool w poprzednim sezonie skupił się na negocjacjach z Mohamedem Salahem i Virgilem van Dijkiem. Obaj podpisali w kwietniu nowe dwuletnie umowy, zanim priorytetem klubu stało się przedłużenie kontraktu z ich defensywnym partnerem. 26-latek jest ponoć rozczarowany strukturą oferty Liverpoolu, a jego przedstawiciele domagają się wyższej pensji podstawowej, podczas gdy wstępna propozycja była mocno uzależniona od spełnienia określonych kryteriów sportowych, informuje Matt Hughes.

Jeśli Liverpool nie osiągnie porozumienia z Konaté przed końcem lata, stanie przed poważnym dylematem – szczególnie w obliczu zamieszania wokół transferu Alexandra-Arnolda do Realu Madryt. Choć ostatecznie Liverpool otrzymał za niego około 10 milionów funtów, ponieważ Real Madryt chciał go sprowadzić na czas przed Klubowymi Mistrzostwami Świata, kwota ta stanowi zaledwie ułamek faktycznej wartości zawodnika, zauważa dziennikarz The Guardian.

Andy Robertson również wkrótce rozpocznie ostatni rok swojego kontraktu, a Liverpool jest gotów sprzedać go do Atlético Madryt, jeśli lewy obrońca zdecyduje się odejść. Z kolei bramkarz Caoimhín Kelleher przeszedł w tym miesiącu do Brentford za 18 milionów funtów, mając przed sobą jeszcze rok ważności swojej umowy.

Liverpool planuje wrócić do rozmów z Konaté później latem, lecz nie zamierza przepłacać. Po intensywnym początku okienka transferowego, w którym klub wydał w sumie 145,5 miliona funtów na Floriana Wirtza i Jeremie’ego Frimponga, jedynym niepewnym punktem w układance Arne Slota pozostaje środek obrony, podsumowuje Matt Hughes.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!