Powyższe zdjęcie pochodzi z sesji portretowej Realu Madryt na Klubowy Mundial. Zawodnicy wystąpili w nich w nowych koszulkach. Przy przeglądaniu fotografii zwrócono najpierw uwagę na nieobecność Kyliana Mbappé. Początkowo spekulowano, że być może Francuz nie użyczył FIFA swojego wizerunku, o co walczył między innymi w reprezentacji Francji, ale szybko okazało się, że po prostu zmaga się z wirusem i nie był dostępny w trakcie tej aktywności.
Drugim szczegółem tej sesji jest dziwny pasek, jaki powstał na praktycznie wszystkich koszulkach, w tym wyjazdowej czy także trykotach bramkarza. Jak widać na zdjęciu, które zrobiono w tym przypadku Rodrygo, tworzy się wyraźne zagięcie, które dzieli koszulkę na dwie części. Dolna część wygląda dodatkowo na gładszą. Na zdjęciach meczowych ze spotkania z Al-Hilal też można zauważyć występowanie tego zjawiska.
Footy Headlines podaje, że chodzi o materiał, z jakiego wykonywane są koszulki w wersji authentic (droższy meczowy trykot), który w tym roku jest wyjątkowo gładki i delikatny. Portal wskazuje, że linia na koszulce najwyraźniej powstaje przy naklejaniu na stroje numerów, literek czy odznak rozgrywkowych. Brzegi prasy termicznej, dzięki któremu do koszulki przytwierdzane są tego typu dodatki, wpływają na materiał i zostawiają po sobie ślad.
Podobny problem zauważono także na koszulkach Bayernu Monachium na Klubowy Mundial. Udowadnia to, że problem leży w nowym materiale Adidasa używanym do produkcji koszulek w wersji autenthic dla klubów z tak zwanej elity. Wydaje się, że rozwiązanie to zmiany w procesie naklejania dodatków na koszulkę. Być może należy używać niższych temperatur albo zabezpieczać brzegi prasy termicznej.
Komentarze (22)
Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Zaloguj się