Gol Endricka po asyście Viniego [VIDEO]

Brazylia wygrała z Meksykiem 3:2 w meczu towarzyskim rozgrywanym w Teksasie. Na boisku pojawiło się trzech graczy Realu Madryt – Éder Militão, Vinícius Júnior i Endrick.

Nowy look Viniego. (fot. Getty Images)

Brazylia w przedostatnim meczu przed Copa América wygrała z Meksykiem 3:2. Przy ostatnim golu, który padł w doliczonym czasie gry, asystę zaliczył Vinícius Júnior, a jego dogranie wykończył Endrick.

W pierwszym składzie z zawodników Realu Madryt wystąpił tylko Éder Militão, który po kontuzji nadal potrzebuje ogrania. Jego partnerem na środku obrony był Bremer, stoper Juventusu. Brazylia świetnie weszła w to spotkanie i już w piątej minucie Andreas Pereira wykorzystał podanie Sávio, otwierając wynik meczu. Na kolejne trafienie trzeba było czekać do drugiej połowy. Znów asystę zaliczył zawodnik występujący w ostatnim sezonie w Gironie, tyle że tym razem robił to Yan Couto, który dograł z prawej strony do Martinellego, a ten z bliska podwyższył prowadzenie.

W poczynania Brazylijczyków wkradło się spore rozluźnienie, przez co stracili dwa gole. W międzyczasie do gry weszli Endrick (w 61. minucie) i Vinícius (w 74.). To właśnie ta dwójka zapewniła wygraną Brazylii w jednej z ostatnich akcji meczu. Całe spotkanie rozegrał Éder Militão, który nie był głównym winnym przy straconych golach. Rodrygo cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.

Najbliższe spotkanie Canarinhos rozegrają w nocy z 12 na 13 czerwca o 1:00. Ich rywalem będą Stany Zjednoczone.

Meksyk – Brazylia 2:3 (0:1)
0:1 Pereira 5' (asysta: Sávio)
0:2 Martinelli 54'
1:2 Quinones 73'
2:2 Guillermo Martínez 90'+2'
2:3 Endrick 90'+6' (asysta: Vinícius)

SKRÓT MECZU

Skład Brazylii: Alisson; Couto, Militão, Bremer, Arana, Éderson (84' Gomes), Douglas Luiz (74' Guimarães), Pereira (61' Paquetá); Sávio (74' Vinícius), Martinelli (62' Pepê), Evanilson (61' Endrick)