Advertisement
Menu
/ as.com

Haaland głównym poszkodowanym transferu Mbappé

Transfer Kyliana Mbappé sprawia, że poszkodowany jest zwłaszcza jeden zawodnik. Mowa o Erlingu Haalandzie. Norweg i jego otoczenie poważnie brali pod uwagę przenosiny do Madrytu w 2025 roku. Sam Real także kilkukrotnie wypytywał o sytuację kontraktową piłkarza.

Foto: Haaland głównym poszkodowanym transferu Mbappé
Erling Haaland. (fot. Getty Images)

Ściągnięcie Haalanda wciąż nie jest wykluczone, ale nie ulega wątpliwości, że podpisanie umowy z Mbappé znacznie komplikuje sprawę. Agentka atakującego, Rafaela Pimienta, jest znana ze swoich zdolności negocjacyjnych. To ona wywalczyła dla swojego klienta zapisy umożliwiające mu bardzo korzystne warunki w razie chęci opuszczenia Manchesteru. Nawet jeśli Erling zdecyduje się podpisać z City nowy kontrakt, można być spokojnym o to, że jego reprezentantka zadba o zostawienie uchylonej furtki na wypadek zainteresowania klubów spoza Premier League. Mowa tu przede wszystkim o Realu Madryt. Obywatele poczynili już pierwsze ruchy w kierunku parafowania z 23-latkiem nowych dokumentów, ale ten jak na razie nie zdecydował się zasiąść do rozmów. 

Głównym problemem dla Realu byłoby jednak w tej chwili pogodzenie zarobków Haalanda i Mbappé. Z drugiej strony nie ulega wątpliwości, że nowe Bernabéu zdecydowanie zwiększy zarobki klubu. Tak czy inaczej, Królewscy już teraz nie chcieli tworzyć dla Kyliana komina płacowego, a jego pensja wynosić ma 15 milionów euro netto, czyli o cztery więcej od najlepiej opłacanych do tej pory Alaby i Kroosa. 

Innym kłopotem jest to, że zdaniem Asa Haaland posiada sto procent praw do swojego wizerunku. Kwestie te od dawna są dla Realu tematem tabu i przez długi czas stanowiły temat dyskusji w kontekście transferu Mbappé. Od rozpoczęcia ery galácticos klub dzielił prawa wizerunkowe po połowie. Tyczyło się to nawet Cristiano. Królewscy wychodzą z założenia, że już samo przejście do Realu mocno napędza wartość marketingową piłkarza. W związku z tym klub także chce czerpać z tego wymierną korzyść. Mbappé koniec końców ma mieć 80 procent praw do wizerunku. 

Włodarze Manchesteru City zakomunikowali otoczeniu Haalanda, że powoli nadchodzi czas rozmów w sprawach kontraktowych. Ogłoszenie transferu Mbappé wzmacnia w Obywatelach poczucie, że to najwyższa pora, by przekonać Norwega do pozostania na dłużej, dzięki czemu udałoby się uniknąć odejścia napastnika na niekorzystnych dla klubu warunkach. 

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!