Wygrana Hiszpanii na Majorce, asysta Nacho [VIDEO]

Hiszpania wygrała na Son Moix z Irlandią Północną 5:1. Na boisku oglądaliśmy wszystkich trzech zawodników Realu Madryt powołanych do kadry Luisa de la Fuente.

Pierwsza jedenastka Hiszpanii w meczu z Irlandią Północną. (fot. Getty Images)

Reprezentacja Hiszpanii ma za sobą ostatni mecz przed Mistrzostwami Europy w Niemczech. Starcie z Irlandią Północną na Majorce nie zaczęło się dobrze dla gospodarzy. Już w drugiej minucie po faulu Le Normanda w bocznej strefie goście wykorzystali gapiostwo w obronie zespołu Luisa de la Fuente i po chwili Unai Simón musiał wyjmować piłkę z siatki.

Od pierwszej minuty na boisku oglądaliśmy Nacho, który przy golu być może mógł zachować się nieco lepiej. Nie do końca jednak wiadomo, czy to on odpowiadał za krycie strzelca gola, Hiszpania szybko wzięła się za odrabianie strat i jeszcze przed upływem 30 minut prowadziła 3:1. Przy trafieniu na 1:1 asystę zaliczył Nacho. W ataku pozycyjnym podał do Pedriego, który przyjął piłkę tak, by od razu móc oddać strzał. Poza nim (dwa gole) bramkę zdobył także Álvaro Morata. Kropkę nad i w pierwszej połowie postawił Fabián Ruiz, który wykorzystał dogranie Lamine Yamala.

Przed rozpoczęciem drugiej połowy na boisku pojawił się Dani Carvajal, który zmienił Jesúsa Navasa. Boczny obrońca Sevilli popisał się świetną asystą przy golu na 2:1 (autorstwa Moraty), dlatego Carvajal mógł czuć, że ma coś do udowodnienia. Hiszpanie nie atakowali jednak już tak chętnie jak przed przerwą, więc siłą rzeczy boczni obrońcy mieli nieco mniej możliwości do pokazania się z przodu. Nie zmienia to jednak faktu, że Dani nie grał dobrego spotkania i było widać, że w ostatnich dniach nie trenował regularnie na pełnych obrotach. W 72. minucie na murawie pojawił się też Joselu.

Po kwadransie drugiej połowy La Roja była jednak w stanie zdobyć kolejną bramkę. Lamine Yamal przejął piłkę na połowie rywala, dograł do wprowadzonego chwilę wcześniej Mikela Oyarzabala, a ten sprytnym strzałem podwyższył prowadzenie.

Nacho zagrał przez ponad 50 minut i zaliczył solidne spotkanie, które okrasił asystą. Na pewno był pewniejszym punktem niż Le Normand, który grał obok niego. Carvajal spisał się dość przeciętnie, podobnie jak Joselu, który w drugiej połowie zmarnował bardzo dobrą sytuację.

Hiszpania – Irlandia Północna 5:1 (4:1)
0:1 Ballard 2' (asysta: Boyd-Munce)
1:1 Pedri 12' (asysta: Nacho)
2:1 Morata 18' (asysta: Navas)
3:1 Pedri 29' (asysta: N. Williams)
4:1 Fabián 35' (asysta: Lamine Yamal)
5:1 Oyarzabal 60' (asysta: Lamine Yamal)

Hiszpania: Simón; Navas (46' Carvajal), Le Normand, Nacho (53' Laporte), Cucurella (46' Grimaldo); Rodri, Pedri (61' Merino), Fabián; Lamine Yamal (72' Joselu), N. Williams, Morata (53' Oyarzabal)
Irlandia Północna: Peacock-Farrell; Hume (77' Spencer), Ballard, J. Evans; Toal (46' Thompson), Lewis; Bradley (66' McCausland), Charles, Boyd-Munce (46' C. Evans), Price (83' McMenamin); Reid (66' Taylor)