Real zadał pierwszy cios

Królewscy wygrali w pierwszym meczu finałów Ligi ACB 84:76 i są bliżej odzyskania mistrzowskiego tytułu.

Facundo Campazzo. (fot. Getty Images)

Real Madryt wie, że finał wygrywa się przed jego rozegraniem. Jest to maksyma, która jest częścią tożsamości klubu i zastosowali ją, aby pokonać Murcię w pierwszym meczu o tytuł Ligi Endesa. Goście trzymali się swojego planu w pierwszej połowie, ale trzecia kwarta Musy i Hezonji sprawiła, że padli na łopatki.

Real Madryt jest bliski odzyskania tronu w lidze. Džanan Musa był najlepszym strzelcem (16 punktów i 8 zbiórek), ale Facundo Campazzo również błyszczał przy rozgrywaniu akcji (11 punktów i 7 asyst), a Edy Tavares (8 punktów i 9 zbiórek) pod tablicami. Murcia próbowała przetrwać dzięki Caupainowi (16) i Sant-Roosowi (11), ale ich waleczność nie została nagrodzona.

Żadna z dwóch drużyn nie zawiodła w swojej grze na początku meczu. UCAM Murcia to drużyna, która trzyma się dzielnie, a jej strefa utrudnia oddawanie regularnych rzutów. Ale Real Madryt, mając więcej odpoczynku, wie, jak wykorzystać każdą słabość.

Murcia trzymała się jednak dzielnie w dwóch pierwszych kwartach i mecz był całkiem wyrównany, ale w dwóch kolejnych Królewscy nie pozwalali już na wiele rywalom. Real Madryt najpierw wypracował sobie bezpieczną przewagę, a później nie pozwolił już gościom zbliżyć się zbyt blisko i w ostatecznym rozrachunku Los Blancos dość pewnie wygrali pierwszą potyczkę.

84 – Real Madryt (18+19+27+20): Causeur (6), Rudy (3), Abalde (4), Campazzo (11), Hezonja (11), Rodríguez (8), Poirier (7), Tavares (8), Llull (2), Yabusele (8), Ndiaye (-) i Musa (16).

76 – UCAM Murcia (13+20+15+28): R. Kurucs (7,), Sant-Roos (13), Caupain (16), Radović (0), Radebaugh (8), Sleva (2), Diagné (5), Hakanson (11), Morin (6), Jelinek (-), Ennis (8) i A. Kurucs (-).