Advertisement
Menu
/ theathletic.com

Jak wygląda sytuacja z 6 wygasającymi umowami w Realu Madryt?

Sześciu piłkarzom pierwszej drużyny Realu Madryt kontrakty wygasają po kończącym się sezonie. Mario Cortegana z The Athletic przybliżył sytuację każdego z nich. Przedstawiamy jego informacje i odczucia.

Foto: Jak wygląda sytuacja z 6 wygasającymi umowami w Realu Madryt?
Luka Modrić i Toni Kroos w trakcie meczu Realu Madryt. (fot. Getty Images)

Luka Modrić (38 lat, w drużynie od 2012 roku)
Rok temu absolutnym priorytetem Chorwata było pozostanie w Realu Madryt, czego chciał także klub. W tym sezonie obraz jest dużo mniej klarowny i obie strony podchodzą do niego z dużymi rezerwami. Nie odbyło się dotychczas spotkanie gracza z prezesem Florentino Pérezem, do którego doszło rok temu i które zamknęło całą sprawę. Vlado Lemić, agent pomocnika, w weekend odpowiedział na plotki o odejściu gracza stwierdzeniem, że wszystko stanie się jaśniejsze w tym rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu.

Cortegana utrzymuje, że w lutym Carlo Ancelotti zaoferował Luce miejsce w swoim sztabie szkoleniowym, jeśli ten myśli o zakończeniu kariery, ale Chorwat podkreślił, że chce grać dalej. Jeśli Modrić opuści Real, to zainteresowanie nim wyrażają kluby ze Stanów Zjednoczonych i Arabii Saudyjskiej, ale także Europy.

Toni Kroos (34 lata, w drużynie od 2014 roku)
Niemiec od długiego czasu wie od prezesa i również dyrektora generalnego José Ángela Sáncheza, że może podpisać umowę na kolejny sezon, gdy tylko wyrazi taką wolę. Pomocnik odkładał decyzję na końcówkę sezonu, by ocenić swój rok i dyspozycję. Wszyscy są zgodni, że w tym względzie nie może wyglądać lepiej. Z drugiej strony, sam Kroos podkreślał, że celuje w zakończenie kariery na samym szczycie. Pod względem gry i trofeów może nie mieć już na to lepszego momentu.

Anonimowe źródła Cortegany twierdzą, że 34-latek podjął już decyzję i niedługo ją ogłosi. Koledzy oczekują jego pozostania, ale działacze Realu nie chcą niczego komentować. Dziennikarz wskazuje, że w następnym sezonie Kroos otworzy pod Madrytem oddział swojej akademii, co wielu interpretuje jako znak, że pomocnik będzie kontynuować karierę. Należy jednak przypomnieć, że Niemiec podkreślał, iż po zakończeniu gry planuje dalej mieszkać w Madrycie.

Nacho (34 lata, w pierwszej drużynie od 2012 roku, w szkółce od 2001 roku)
Jeśli nie wydarzy się nieoczekiwany zwrot, do którego doszło już rok temu, jest to ostatni rok kapiotana w Realu Madryt. Chociaż ostatecznie stoper grał więcej dzięki kontuzjom innych stoperów, to jego rola w szatni miała być przyciszona, a relacje z Carlo Ancelottim nie były najlepsze, nawet jeśli publicznie obaj okazywali sobie szacunek. Źródła Cortegany dodają, że Nacho przekazał klubowi i trenerowi decyzję o odejściu już w marcu. Jego kolejnym kierunkiem mają być Stany Zjednoczone, chociaż ostatnio pojawiła się opcja z Arabią Saudyjską.

Lucas Vázquez (32 lata, w drużynie od 2015 roku, w szkółce od 2007 do 2014 roku)
Hiszpan od dawna przedłuża umowę po każdym sezonie i teraz wszystko wskazuje na kolejne takie porozumienie. Kilka razy zgłaszał się do niego Juventus z atrakcyjną pensją, ale obrońca na końcu zawsze decydował się pozostawać w Madrycie. Sam Lucas jest zadowolony ze swojej roli, jak zadowoleni z niego są trenerzy.

Joselu (34 lata, w drużynie na wypożyczeniu na ten sezon, w szkółce od 2010 do 2012 roku)
Opcja wykupu napastnika z Espanyolu kosztuje 1,5 miliona euro, więc nie jest to żaden problem. Klub ma analizować sytuację, bo przy przyjściu Endricka oraz możliwym pozostaniu Kyliana Mbappé ofensywa będzie przeładowana nazwiskami aspirującymi do gry. Joselu oferuje jednak profil, którego nie ma nikt inny oraz pokorę, która pozwala mu akceptować mniejszą rolę. Dodając do tego jego wkład w rewanżowym starciu z Bayernem, szanse na jego pozostanie miały wzrosnąć, ale decyzja jeszcze nie zapadła.

Kepa Arrizabalaga (29 lat, w drużynie na wypożyczeniu na ten sezon)
W klubie i drużynie wszyscy chwalą Hiszpana, chociaż ten sezon był dla niego trudny: w ostatniej chwili odrzucił przejście do Bayernu, by dołączyć do Realu i po przyjściu był numerem 1, ale po jesiennej kontuzji stracił miejsce w składzie. W drugiej części sezonu stało się jasne, że Kepa nie pozostanie w zespole na kolejny sezon, ale wszyscy podkreślają pozytywne nastawienie 29-latka i wkład w budowanie dobrej atmosfery.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!