Advertisement
Menu
Wyniki na żywo
/ theathletic.com

The Athletic: Oferta Realu Madryt nie przekonuje obozu Mbappé

Paryżanie i Królewscy czekają na decyzję Francuza. Jego obóz ma wątpliwości co do odejścia, chociaż wydawało się, że atakujący jest nastawiony na zmianę klubu, podaje The Athletic.

Foto: The Athletic: Oferta Realu Madryt nie przekonuje obozu Mbappé
Kylian Mbappé nie chce patrzeć. Chyba na negocjacje w wykonaniu swojego obozu. (fot. Getty Images)

Mario Cortegana z The Athletic podaje, że według wielu źródeł związanych z tą sytuacją, Kylian Mbappé skłaniał się ku dołączeniu do Realu Madryt, ale propozycja Królewskich nie przekonała wpływowych osób z jego otoczenia. To ma opóźniać cały proces podjęcia ostatecznej decyzji przez 25-latka.

Dziennikarz podkreśla, że Francuz zna warunki oferty Królewskich od początku stycznia. Kwoty zaproponowane przez Hiszpanów mają być niższe niż w 2022 roku, ale ciągle atakujący zostałby najlepiej opłacanym piłkarzem Los Blancos. Dwa lata temu informowano, że klub oferował piłkarzowi 130 milionów euro w ramach premii za podpis oraz 26 milionów euro (Cortegana tego nie precyzuje, ale miała to być kwota netto) w ramach rocznej pensji.

PSG już kilka miesięcy temu przedstawiło swojej gwieździe propozycje przedłużenia współpracy z różną długością kontraktów, w których aktualne zarobki piłkarza, wliczając w to bonusy, pozostałyby na podobnym poziomie. Dziennikarz informuje, że roczny dochód Mbappé w Paryżu to około 75 milionów euro netto.

Florentino Pérez pozostawał w bezpośrednim kontakcie z Mbappé i ma być główną siłą ze strony Realu Madryt w staraniach o Francuza. Królewscy nie są w stanie wyrównać warunków proponowanych przez PSG, ale prezes Los Blancos uważa, że znowu zrobił wszystko, by sprowadzić atakującego. Hiszpan wierzy, że to wystarczy i próbuje przekonać Kyliana, że ten transfer będzie dla niego zyskowny przede wszystkim pod względem wejścia na wyższy poziom sportowym i marketingowy. Jedno ze źródeł zaangażowanych w negocjacje podkreśliło, że Florentino pozostaje „nietypowo blisko” całej sytuacji. Nie ma jednak żadnej gwarancji, że te działania prezesa przyniosą oczekiwany przez niego efekt.

Real Madryt na początku stycznia przekazał reprezentatom piłkarza, że chce rozwiązać tę sytuację do połowy tamtego miesiąca. Celem było uniknięcie powtórki telenoweli z 2022 roku. Ten graniczny termin nie został jednak dobrze przyjęty przez otoczenie zawodnika, które stwierdziło, że potrzebuje więcej czasu. Źródła z Santiago Bernabéu przekazują, że ciągle czekają na ostateczną odpowiedź 25-latka, oczekując, że nadejdzie ona „niedługo”.

Na początku rozmów Mbappé przekazał Królewskim pozytywny feedback i w ostatnich tygodniach w klubie panowało pozytywne nastawienie co do domknięcia tej sytuacji. Optymizm sięgnął tego stopnia, że nawet poinformowano Carlo Ancelottiego, że w kolejnym sezonie najprawdopodobniej będzie mieć Francuza do swojej dyspozycji.

Inne źródła podają jednak, że otoczenie zawodnika jest podzielone w sprawie dalszego działania. Ważne głosy w obozie Francuza wskazują na niższą ofertę Realu względem propozycji PSG lub innych potencjalnych kierunków.

W Paris Saint-Germain w ostatnim okresie kluczowe osoby były nastawione negatywnie do pozostania napastnika. Przede wszystkim, przypominano, że latem sam piłkarz zdecydował się odrzucić opcję kontraktu na kolejny sezon 2024/25. W Paryżu wszyscy są świadomi, że Mbappé podziwia Real Madryt. Mimo wszystko Les Parisiens są spokojni, bo niezależnie od rozwoju sytuacji mają porozumienie z piłkarzem, który w przypadku odejście zrzeknie się przynajmniej 80 milionów euro należnych mu w ramach bonusów. W kwestii sportowej w PSG analizują, że zbalansowany projekt buduje się na zespole, a nie na indywidualnościach.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!