Advertisement
Menu
Wyniki na żywo
/ relevo.com

Joselu ofiarą tureckiego gniewu

W ostatnich minutach z Gironą przy rozstrzygniętych losach potyczki Arda Güler wywalczył rzut karny po dobrej indywidualnej akcji. Piłkę pod pachę wziął wówczas Joselu, choć część publiki domagała się, by karę wymierzył sam poszkodowany. Nawet Tchouaméni starał się mediować w tej sprawie. Nic to jednak nie dało. Napastnik uderzył w słupek, a sekundę później sędzia zagwizdał po raz ostatni.

Foto: Joselu ofiarą tureckiego gniewu
Ardzie Gülerowi Naród (fot. Getty Images)

Joselu był zauważalnie zły na siebie za zmarnowanie jedenastki. Arda podszedł wówczas do niego, by w geście pocieszenia go uścisnąć. Następnie do 33-latka zbliżyli się również inni koledzy z zespołu. Ten miły gest Gülera względem starszego kolegi nie obiegł jednak portali społecznościowych. Turcy natomiast wyraźnie zaczęli dawać upust swoim negatywnym emocjom związanym z tą sytuacją. Wśród słów pocieszenia nietrudno było znaleźć ataki na Joselu. „Ten karny był twój, Arda”, „Joselu nie jest wzorem do naśladowania”, „Od teraz się z nim nawet nie witaj”, można było przeczytać w niektórych wpisach na instagramowym profilu Gülera. 

To nie pierwsza tego rodzaju sytuacja. Ofiarą fali tureckiego gniewu przed Joselu padł także Nico Paz po meczu z Arandiną. Rodacy młodego pomocnika twierdzili, że wychowanek Królewskich specjalnie nie podaje do Gülera, by ten nie miał okazji błyszczeć. – To prawda, że w obu przypadkach wylała się ostra krytyka. Działo się tak dlatego, że w każdej z tych sytuacji Arda był bliski strzelenia gola. Nasz naród jest bardzo emocjonalny, jeśli chodzi o piłkę. Temat Gülera także jest dla nas niezwykle ważny. Z tego powodu wszystkie negatywne zajścia związane z Ardą będą budzić agresywną krytykę – mówi turecki dziennikarz, Muhammed Bozetepe. 

– Żaden z Turków, którzy odnosili sukcesy w Europie czy Hiszpanii, nie budził takiego entuzjazmu, jak Arda. To dla nas bardzo emocjonalna kwestia. Real Madryt ma szczęście, że posiada takiego piłkarza. Za dwa czy trzy lata hiszpańscy kibice i fani Realu lepiej zrozumieją tureckich kibiców. Każdy krok Gülera w Madrycie budzi zainteresowanie. O jego występach pisze się w gazetach, komentatorzy rozmawiają o nim w telewizji. Arda to dla nas złoty chłopiec. Każdy pozytyw, który się go tyczy, wprawia nas w poruszenie – dodaje.

Sam zainteresowany w całym tym zamieszaniu reaguje w najlepszy możliwy sposób. Po spotkaniu z Arandiną wrzucił zdjęcie wraz z Nico. Do Joselu przyszedł zaś z pocieszającym uściskiem. Szatnia dba o Ardę, a ten odwdzięcza się ładnymi gestami. To jednak nie jest w stanie do końca powstrzymać zapędów tureckich fanów, którzy chcą bronić swojego rodaka w zbyt zaborczy sposób. 

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!