Advertisement
Menu

Soto Grado na Sociedad

43-letni sędzia poprowadzi dzisiejsze spotkanie Realu Madryt. Arbitrem VAR będzie Eduardo Prieto Iglesias. Dla Cesara Soto Grado będzie to piętnasta potyczka z udziałem Królewskich.

Foto: Soto Grado na Sociedad
Fot. RFEF

César Soto Grado poprowadzi dzisiejszy mecz na Estadio Santiago Bernabéu. Sędzia zanotował debiut w najwyższej klasie rozgrywkowej w Hiszpanii w sierpniu 2019 roku. Będzie to dla niego piętnasta potyczka z udziałem Królewskich, którzy wygrali dziewięć spotkań, trzy zremisowali i dwa przegrali.

Po raz ostatni mieli z nim do czynienia w maju tego roku. W potyczce z Sevillą na wyjeździe spisywał się jednak bardzo słabo i regularnie ignorował ataki gospodarzy na nogi przede wszystkim Daniego Ceballosa. Nieco ponad dwa miesiące wcześniej w tym samym mieście prowadził mecz Betisu z Realem – podczas tego starcia działo się parę trudnych do zrozumienia spraw z udziałem Ruibala (uderzenie Camavingi) czy Pezzelli (wślizgi w kostkę Viníciusa), którzy nie zostali w żaden sposób ukarani.

Wcześniej prowadził także derby Madrytu (czerwona kartka dla Savicia i brak drugiej żółtej kartki dla Ceballosa), a także wyjazdową potyczkę z Villarrealem (porażka Realu 1:2). Podyktował wtedy dwa rzuty karne po zagraniach ręką Juana Foytha i Davida Alaby. Przy tej drugiej sytuacji popełnił błąd, który zauważył także Komitet Techniczny ArbitrówLos Blancos spisali się wtedy bardzo słabo, ale zła decyzja sędziego wpłynęła na ostateczny rezultat. Prowadził też mecz z Cádizem i spisał się wtedy katastrofalnie – Fali i Alejo byli niemal bezkarni. To właśnie Soto Grado dwa lata temu mówił piłkarzom Realu po doliczeniu czterech minut: „Mieliście dziewięćdziesiąt minut, więc nie przychodźcie do mnie z protestami o jedną minutę. Nie, nie, już wiem”.

W 26 spotkaniach tego sezonu (La Liga i Puchar Króla) sędzia ze wspólnoty La Rioja pokazał 142 żółte kartki (średnio 5,46 na mecz), osiem czerwonych (0,31) i ośmiokrotnie dyktował rzut karny (0,31). Dotychczas prowadził 8 meczów Realu Sociedad, który wygrał trzykrotnie i dwa razy przegrał. To będzie dla niego pierwsza bezpośrednia potyczka między tymi zespołami.

Na liniach pomogą mu Pau Norbert Cebrián Devis i Carlos Álvarez Fernández. Funkcję sędziego VAR pełnić będzie Eduardo Prieto Iglesias, a jego asystentem zostanie Rubén Porras Rico.

W zapowiedziach sędziów prezentujemy oceny poszczególnych arbitrów w ostatnich latach. Średnia ocena według redakcji i według użytkowników została uśredniona dla każdego arbitra i zaprezentowana w tabeli poniżej. Soto Grado ustabilizował swoją pozycję w dolnych rejonach tabeli.

Oceny sędziów według redakcji i użytkowników RealMadryt.pl
Nazwisko sędziego Ocena (średnia) Liczba spotkań
González Fuertes 4,03 4
Gil Manzano 3,57 18
Díaz de Mera Escuderos 3,45 5
Alberola Rojas 3,40 5
Sánchez Martínez 3,40 15
Martínez Munuera 3,36 12
Hernández Hernández 3,19 10
De Burgos Bengoetxea 3,15 9
Cuadra Fernández 3,12 10
Munuera Montero 3,10 10
Soto Grado 2,99 13
Melero López 2,72 7
Pulido Santana 2,50 2
Figueroa Vázquez 2,29 5
Iglesias Villanueva 1,92 1

Powyższe zestawienie obejmuje wszystkie mecze rozgrywek krajowych Realu Madryt od 1 lutego 2020 roku i jest na bieżąco aktualizowane.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!