Advertisement
Menu
/ as.com

Imanol Alguacil z patentem na Real Madryt

Imanol Alguacil w minionych latach, prowadząc Real Sociedad, kilkukrotnie potrafił zaskoczyć Los Blancos w Madrycie. Drużyna z Kraju Basków nie przegrała czterech z sześciu ostatnich wyjazdów na Estadio Santiago Bernabéu.

Foto: Imanol Alguacil z patentem na Real Madryt
Fot. Getty Images

Imanol Alguacil dobrze wie, jak radzić sobie z Realem Madryt. Żaden trener w Primera División nie ma lepszych statystyk z pojedynków przeciwko Los Blancos, nawet Diego Simeone. 52-letniemu szkoleniowcowi udało się zdobyć punkty przeciwko Realowi Madryt w połowie spotkań, podczas gdy trenerowi Atlético w 45% meczów. Jednak poza ogólnymi liczbami największą uwagę zwraca fakt, że Real Sociedad zdobywał punkty w czterech z ostatnich sześciu wizyt na Santiago Bernabéu. Jeśli Imanol wygra w tę niedzielę, będzie to jego trzeci triumf na stadionie Królewskich i stanie się pierwszym szkoleniowcem w historii z takim osiągnięciem.

Nie ma gwarancji, że Sociedad będzie nadal strzelał gole przeciwko Realowi Madryt. Ostatnie wyniki są jednak dowodem na to, jak Imanol Alguacil zdołał zmienić mentalność drużyny z San Sebastián, gdy gra ona na wielkich stadionach lub mierzy się z najpotężniejszymi klubami z Hiszpanii. Do czasu przejęcia przez niego pierwszego zespołu Txuri-Urdin, drużyna miała trudności z rywalizacją na obiektach takich jak Bernabéu. 

Za ery Imanola nie było meczu, w którym zespół z Kraju Basków nie byłby w stanie zmierzyć się z Realem Madryt jak równy z równym. La Real dzięki 52-letniemu szkoleniowcowi utracił strach przed Los Blancos. Nie znaczy to jednak, że go nie szanuje, wręcz przeciwnie. Gra z wielkim szacunkiem, ale bez strachu. Uznaje wyższość i faworyzowanie Królewskich, ale to nie znaczy, że musi składać im hołd lub że musi przegrać. Z jedenastu meczów przeciwko Realowi Madryt, z Imanolem na ławce rezerwowych, klub z Donostii przegrał tylko cztery. To poważne ostrzeżenie na gospodarzy niedzielnego spotkania. 

Walka Imanola Alguacila z Realem Madryt rozpoczęła się od pierwszego dnia. W debiucie jego drużyna zwyciężyła na Santiago Bernabéu 2:0, w sytuacji, w której nikt nie mógł tego przewidywać. Reszta to wspaniała, najnowsza historia Sociedad. Najważniejszym wydarzeniem był z pewnością mecz 1/4 finału Copa del Rey (4:3 dla Sociedad) w 2020 roku. Tamtego wieczoru na Estadio Santiago Bernabéu szalał Alexander Isak. 

Do tego gracze La Realu dodali także dwa ważne remisy, ostatni w zeszłym roku po odzyskaniu sił po kontrowersyjnym odpadnięciu z Pucharu Króla na Camp Nou. W jedenastu ostatnich spotkaniach, w których mierzyli się z Realem Madryt, odnieśli cztery zwycięstwa i zanotowali trzy remisy, a ponadto strzelali bramki w siedmiu meczach. W zeszłym sezonie Sociedad osiągnął coś, co wydawało się niemożliwe  nie przegrał żadnego z dwóch meczów z Realem Madryt (zwycięstwo i remis) oraz nie stracił ani jednej bramki w starciach z Królewskimi, czego nie potrafił dokonać od 30 lat. Niedzielny pojedynek zapowiada się więc pasjonująco. 

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!