Advertisement
Menu
/ as.com

Starania o ligowy komplet

Spośród wszystkich 20 aktualnych zespołów La Ligi Joselu nie strzelał jeszcze tylko z Athletikiem Bilbao, Deportivo Alavés, Osasuną i Las Palmas. Do momentu powrotu Viníciusa hiszpański napastnik powinien móc liczyć na regularną grę i tym samym rosną jego szanse na ugranie ligowego kompletu.

Foto: Starania o ligowy komplet
Fot. Getty Images

Bramka w ostatnim przed przerwą na reprezentacje meczu z Getafe i trafienie w ostatni wtorek w meczu Hiszpanii z Cyprem – Joselu do dzisiejszego starcia z Realem Sociedad podchodzi w swoim najlepszy momencie odkąd dołączył do Realu Madryt. Jednocześnie ma przed sobą wyzwanie polegające na strzeleniu gola każdej drużynie w Primera División.

Spośród wszystkich 20 aktualnych zespołów występujących w najwyższej klasie rozgrywkowej w Hiszpanii napastnik Królewskich ani jednego gola nie strzelił jeszcze czterem klubom – Athleticowi Bilbao, Deportivo Alavés, Osasunie i Las Palmas. Jeśli chodzi o Basków, to w pierwszej kolejce na San Mamés nie był w stanie przełamać niemocy strzeleckiej i na rewanż będzie musiał poczekać do marca przyszłego roku. W przypadku trzech pozostałych zespołów wciąż jednak powinien mieć w tym sezonie po dwie szanse na znalezienie drogi do bramki.

Przyszłość Joselu, który na przestrzeni dziesięciu sezonów w Primera División zdobył jak na razie 109 bramek, w znacznej mierze zależeć będzie od najbliższych siedmiu meczów, w których wciąż powinien pauzować Vinícius. Brak brazylijskiego cracka oznacza, że wypożyczony z Espanyolu napastnik będzie miał dużo łatwiej regularnie wychodzić na boisko w pierwszym składzie Los Blancos. I los chciał, że na przestrzeni tych siedmiu najbliższych starć Królewskich jednymi z rywali będą właśnie Las Palmas i Osasuna, z którymi Joselu wciąż pozostaje na zero

Argumenty
W pierwszym meczu po kontuzji Viníciusa 33-letni napastnik znalazł się w podstawowej jedenastce Realu Madryt na Getafe i od razu zanotował swoje premierowe w tym sezonie trafienie, a tydzień wcześniej w meczu z Celtą Vigo był pierwszym wyborem Carlo Ancelottiego po zejściu Brazylijczyka z boiska. To wszystko pozwala zakładać, że Joselu wyjdzie również w pierwszym składzie na dzisiejszy mecz z Realem Sociedad i że na przestrzeni najbliższych tygodni będzie jednym z tych zawodników, którzy spędzą na boisku najwięcej czasu. W dotychczasowych pojedynkach z ekipą z San Sebastián hiszpański snajper zdobył tylko jedną bramkę (w sezonie 2021/22 jako gracz Deportivo Alavés) i dzisiaj stanie przed szansą na poprawienie tego wyniku.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!