Manchester City pewnie pokonał West Ham

Manchester City wygrał 3:0 z West Hamem i wrócił na szczyt Premier League. Do pierwszego półfinałowego starcia Obywateli z Realem Madryt w Lidze Mistrzów dojdzie już w najbliższy wtorek.

Pierwsza połowa przebiegła pod totalne dyktando gospodarzy, ale nie potrafili oni stworzyć sobie klarownej sytuacji. Z kilku groźniejszych akcji najbliżej zdobycia bramki był Rodrigo, ale jego strzał po klepce z Haalandem trafił w słupek i wykręcił się za linię końcową. Goście odgryzali się tylko nieskutecznymi kontrami.

Obywatele przełamali opór gości już na starcie drugiej połowy, gdy Aké skutecznie głową domknął dośrodkowanie z wolnego Mahreza. Po trafieniu City dominowało i spokojnie kontrolowało sytuację aż po stracie gości w środku pola Grealish wypuścił Haalanda sam na sam z Fabiańskim, którego Norweg skutecznie przelobował. Wynik po woleju z dystansu po wybitej piłce z rożnego ustalił Foden, którego uderzenie odbiło się od Emersona i zmyliło Fabiańskiego. Goście w drugiej połowie oddali tylko jedno groźniejsze uderzenie, które obronił Ortega.

Manchester City 3:0 West Ham United
1:0 Aké 50' (asysta: Mahrez)
2:0 Haaland 70' (asysta: Grealish)
3:0 Foden 85'

City: Ortega; Walker, Stones, Dias, Aké (77', Akanji); Rodrigo (90', Phillips); Bernardo, Mahrez, Álvarez (77', Foden), Grealish; Haaland
Niewykorzystani zmiennicy: Ederson; Laporte, Gomez, Gündoğan, Perrone oraz Lewis

West Ham: Fabiański; Coufal (62', Johnson), Kehrer, Ogbonna, Emerson; Downes, Paquetá; Cresswell, Bowen (79', Benrahma), Fornals; Antonio (67', Ings)

Kontuzjowani i nieobecni w City:

• Kevin De Bruyne po meczu z Arsenalem narzekał na niesprecyzowane problemy fizyczne. Belg w poniedziałek miał jednak pracować już indywidualnie na murawie i wszystko wskazuje na to, że będzie gotowy do gry przeciwko Realowi Madryt. Guardiola przed dzisiejszym meczem przekazał, że pomocnik czuje się lepiej i że ma nadzieję, iż wystąpi w sobotę przeciwko Leeds.

NAJBLIŻSZE MECZE MANCHESTERU CITY
6 maja, sobota, 21:00 – City vs Leeds United (Premier League)
9 maja, wtorek, 21:00 – Real Madryt vs City (Liga Mistrzów)
14 maja, niedziela, 15:00 – Everton vs City (Premier League)
17 maja, środa, 21:00 – City vs Real Madryt (Liga Mistrzów).

Wyniki na żywo i przebieg najbliższych meczów City możesz sprawdzać na platformie Flashscore.