Advertisement
Menu
/ YouTube

Ancelotti: Kiedy nie masz dobrej koncentracji, to rozdajesz prezenty

Carlo Ancelotti pojawił się na konferencji prasowej po meczu z Sociedadem. Przedstawiamy zapis tego spotkania trenera Realu Madryt z dziennikarzami na Estadio Anoeta.

Foto: Ancelotti: Kiedy nie masz dobrej koncentracji, to rozdajesz prezenty
Fot. Getty Images

[COPE] Kolejna porażka, 8 straconych goli w 3 meczach. Pierwsza połowa była wyrównana, druga zaczęła się od gola, a czerwona kartka was zabiła. Czy z dzisiaj można wyciągnąć coś pozytywnego?
Tak, pierwsza połowa była dobra. Potem podarowaliśmy pierwszego gola i od tego momentu wszystko było dużo trudniejsze. Wśród dobrych rzeczy była nisko ustawiona obrona w pierwszej połowie, która działała. Potem w drugiej połowie nie było meczu, bo źle ją zaczęliśmy od prezentu. Oby to był ostatni prezent.

[SER] Czy żałuje pan jakiegoś wyboru w jedenastce? Militão miał problem z kostką, Rodrygo został kopnięty w mięsień, problemy mięśniowe miał Asensio. Wydawało się, że patrzycie już na kolejne mecze.
Nie... To były stłuczenia, bo to był mecz z intensywnością i wieloma pojedynkami. Na sobotni mecz odzyskamy prawie wszystkich zawodników. W sobotę jedynym, który na pewno nie zagra, jest Mendy. Inni mniej więcej się zregenerują. Valverde, Benzema, wszyscy, jacy pozostali dzisiaj w domu – myślę, że wszyscy będą mogli być do dyspozycji w sobotę.

[Onda Cero] Jesteście kameleonem, który od kilku miesięcy jest wyraźnie skupiony na Pucharze Króla i Lidze Mistrzów. Czy jednak ten ostatni miesiąc to najlepszy sposób na przygotowanie do nadchodzących meczów w tych rozgrywkach? I czy Luka Modrić będzie gotowy na sobotę?
To nie jest najlepszy sposób na przygotowanie takiego meczu, bo porażka zawsze boli, zawsze pozostawia wątpliwości i zawsze obniża dynamikę czy dobre odczucia. To nie jest więc najlepszy sposób na przygotowanie się do tego, co nadchodzi. To ewidentne, że w głowach piłkarzy jest dużo więcej finału z soboty czy półfinału. To narusza koncentrację w meczach, a kiedy nie masz dobrej koncentracji, to na końcu rozdajesz prezenty.
A Modrić?
Dzisiaj trenował, miał dobre odczucia i ocenimy go w tych dniach. Pewne jest, że nie zaryzykujemy, ale dobrze się regeneruje i ma szanse na grę.

[MARCA] Chcę zapytać o Militão. Co działo się w tych meczach, że przestał być obrońcą-pesymistą, o którym pan opowiadał?
Zgadzam się. Musi się obudzić. I to szybko.

[Radio MARCA] Mówi pan, że trzeba skończyć z prezentami, ale nie ma już żadnego meczu więcej. Zostają Osasuna i City. Czy martwi pana ten brak koncentracji? Nie wydaje się, że jest tak łatwo przeskoczyć z braku rywalizacji do takich meczów z Osasuną i City?
Jestem przekonany, że w kolejnych dwóch meczach zobaczymy inną drużynę. Z maksymalną koncentracją, z maksymalną motywacją, z praktycznie w 100% gotową kadrą, by wygrać Puchar Króla i wejść do finału Ligi Mistrzów. To prawda, że motywacja nie jest jak światło, ale ta drużyna jest w tym względzie dosyć wyjątkowa.

[The Athletic] Kibice są bardzo źli na wasze wyniki w La Lidze. Jak czuje się pan po porażkach z Gironą, Villarrealem czy dzisiaj z Sociedadem? Czy pan też jest zły? Podłamany?
W ostatnim czasie w La Lidze straciliśmy ciągłość i obniżyliśmy poziom. Szczęśliwie mamy jeszcze inne rozgrywki i obyśmy w nich mogli dobrze rozwiązać koniec sezonu.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!