Francja roztrzaskała Holandię, asysta Tchouaméniego

W pierwszym meczu eliminacji do EURO 2024 Francja pokonała Holandię 4:0. Asystę przy trafieniu Kyliana Mbappé na 3:0 zaliczył Aurélien Tchouaméni.

Reprezentacja Francji w fantastycznym stylu rozpoczęła eliminacje do najbliższego turnieju w Niemczech. Teoretycznie już na początku eliminacji trafili na najtrudniejszego rywala, ponieważ na Stade de France przybyła reprezentacja Holandii. Trójkolorowi rozbili Oranje aż 4:0, a udział w wygranej miało dwóch zawodników Realu Madryt.

Już na początku spotkania Holendrzy mogli poczuć się w Paryżu mniej więcej tak jak Polacy w Pradze. Już w drugiej minucie świetny dziś Mbappé obsłużył Griezmanna, a zawodnik Atlético otworzył wynik meczu. Kilka minut później było już 2:0. Do Francji uśmiechnęło się szczęście, gdy po stałym fragmencie gry piłka odbiła się od Upamecano i wpadła do bramki Holandii. Na tym jednak się nie skończyło. W 21. minucie Aurélien Tchouaméni dograł do wbiegającego Mbappé, Kolo Muani przepuścił piłkę, a nowy kapitan Francji wykonał wyrok.

Francja świetnie radziła sobie z przestrzenią, którą zostawiali Holendrzy, którzy – jakkolwiek nie patrzeć na wynik – nie grali aż tak fatalnie. Spotkanie było dosyć wyrównane, ale w decydujących momentach Trójkolorowi prezentowali klasę światową. Najlepszym tego przykładem była końcówka meczu, gdy Mbappé w pojedynkę wykorzystał złe podanie Holandii, a kilka minut później Memphis nie wykorzystał rzutu karnego.

W końcówce spotkania Eduardo Camavinga wszedł za Tchouaméniego, ale trudno ocenić ten kilkunastominutowy występ pomocnika Los Blancos. Raczej niczym się nie wyróżnił, w przeciwieństwie do swojego starszego kolegi, który błysnął przede wszystkim dzięki asyście do Mbappé.

Francja – Holandia 4:0 (3:0)
1:0 Griezmann 2' (asysta: Mbappé)
2:0 Upamecano 8'
3:0 Mbappé 21' (asysta: Tchouaméni)
4:0 Mbappé 88'

Francja: Maignan; Koundé, Konaté, Upamecano, T. Hernández; Tchouaméni (76' Camavinga), Griezmann (77' Fofana), Rabiot (89' K. Thuram); Coman (68' Diaby), Kolo Muani (77' Giroud), Mbappé.
Holandia: Cillessen; Timber, Geertruida (87' Malacia), Van Dijk, Aké; Wijnaldum, De Roon (68' Blind), Taylor (33' Weghorst); Berghuis (68' Malen), Simons (68' Klaassen), Depay.