Oceny zawodników po meczu z Liverpoolem

Real Madryt wygrał na wyjeździe z Liverpoolem 5:2 w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili redaktorzy i użytkownicy RealMadryt.pl. Skala 1–6.

Courtois

1. Courtois

Tym razem to drużyna pomogła jemu. Popełnił karygodny błąd przy trafieniu Salaha, gdy zupełnie pogubił się przy wybiciu przyjętej już piłki. Futbolówka sprawiła mu psikusa, a za swoje niezdecydowanie zapłacił największą możliwą karę. Przy golu Núñeza nie miał żadnych szans. Zaliczył dwie interwencje, ale i uderzenia Alexandra-Arnolda i Firmino nie sprawiły mu większych problemów.

2. Carvajal

To on razem z Militão nie pokryli Núñeza w 4. minucie, co utrudniło Realowi dalszą grę. Przez większość spotkania nie najgorzej spisywał się w obronie, ale też nie był w swojej najlepszej dyspozycji. W ataku drużyna radziła sobie świetnie nawet bez jego ofensywnych rajdów. Wczoraj przytrafiła mu się jednak przedziwna sytuacja, w której popychał Darwina skaczącego do główki. Dani miał szczęście, że arbiter wyżej zawiesił poprzeczkę pod względem przewinień.

3. Militão

Zaspał przy pierwszym golu i nie przeciął podania do Núñeza. Wrócił jednak w wielkim stylu. Zdobył bramkę na 3:2, ale do końca meczu był wyróżniającą się postacią. To on wybił też piłkę, gdy mocno zagotowało się w polu bramkowym Realu. Był liderem i pomimo słabego początku udowodnił, że jest jednym z najlepszych środkowych obrońców na świecie.

22. Rüdiger

Dobry, dojrzały mecz Niemca. Można było martwić się o jego zwrotność, zwłaszcza na początku meczu, gdy Salah świetnie radził sobie w atakowaniu jego strefy, ale w porę Antonio wrócił do gry i pokazał swoje najlepsze oblicze. Bardzo dobrze radził sobie z wyprowadzeniem piłki i prawie jej nie tracił. Do tego popisał się świetnym dograniem do Viníciusa w sytuacji, gdy na początku drugiej połowy Brazylijczyk wywalczył rzut wolny, chwilę później zamieniony na gola. Rüdiger zdał egzamin dojrzałości.

4. Alaba

Jedno z największych negatywnych zaskoczeń tego spotkania po stronie Realu. Wydawało się, że zawodnik świetnie czujący się na pozycji stopera przesunięty na bok obrony powinien przede wszystkim dobrze radzić sobie w pojedynkach i utrzymaniu defensywy w ryzach, ale nic takiego nie miało miejsca. Mówiąc wprost, Alaba nie radził sobie z Salahem, a jego zejście z boiska nie było osłabieniem, lecz wzmocnieniem drużyny.

12. Camavinga

Tak jak cała drużyna źle wszedł w mecz, zanotował pierwszą groźną stratę w spotkaniu, miał największe problemy z przyczepnością. Razem z drużyną zaczął jednak grać coraz lepiej i od pierwszego gola dla Realu zagrał bardzo dobre spotkanie. O kiepskim początku nie zapominamy, ale tak się podnieść potrafią tylko nieliczni. Jego pojedynki przy wychodzeniu spod pressingu imponowały. 20-latek znów sobie poradził.

10. Modrić

No przecież to jest niepojęte. Luka Modrić jest fenomenem. W pierwszej połowie pozostał w drugim albo trzecim szeregu, ale trzeci i piąty gol to w dużej mierze jego zasługa. Doskonale dograł piłkę prosto na głowę Militão, a później przedarł się środkiem, czym do złudzenia przypomniał swoją akcję sprzed roku przeciwko Paris Saint-Germain. Luka jest wieczny.

15. Valverde

To było spotkanie, które Fede musiał wybiegać. Nie było spektakularnych rajdów czy strzałów, z których zapamiętalibyśmy jego występ. Była za to harówa w obronie (aż 9 interwencji) i nieustanne bieganie.

21. Rodrygo

Teoretycznie w ocenie skrzydłowego w ustawieniu 4-3-3 powinniśmy brać pod uwagę przede wszystkim poczynania ofensywne. W przypadku wczorajszego meczu zdecydowanie bardziej w jego przypadku wyróżniała się jednak praca w obronie. Często wspierał na swojej flance Valverde czy Carvajala, ale przecież i tak dał coś z przodu – to z nim Benzema wymienił piłkę tuż przed czwartym golem dla Realu. Szkoda, że Robertson ubiegł go w ostatniej chwili jeszcze przy wyniku 2:2. Rodrygo na pewno nie zawiódł Ancelottiego, a sam trener pochwalił jego poczynania po spotkaniu.

20. Vinícius

Rozwój tego chłopaka jest czymś, co warto śledzić. Przy pierwszym trafieniu pokazał niesamowitą smykałkę do odnalezienia sobie miejsca na uderzenie, które też było perfekcyjne. Później pomógł szczęściu, w pojedynkę idąc do Alissona, który popełnił błąd. Takie pomyłki nie biorą się jednak z niczego. Bez Viniego w tym miejscu ten gol po prostu by nie padł i choćby z tego powodu warto to podkreślić. A przecież Vinícius wywalczył rzut wolny, po którym padła trzecia bramka i zaliczył asystę przy ostatnim trafieniu. Wielki występ niezaprzeczalnie najlepszego zawodnika tego spotkania.

9. Benzema

Nie potrzebował całego meczu przetarcia, by pokazać swoją najlepszą wersję. Wystarczyła połowa, a może i mniej. W pierwszej części zaliczył asystę, jednak nie był to ten Karim. W drugiej połowie dorzucił dwa gole, a jego opanowanie przy ustaleniu wyniku spotkania było niespotykane. Kapitalnie wykończył to Benzema, który przypomniał o swoich najlepszych momentach.

6. Nacho

Wszedł, wyjął kłódkę, zatrzasnął i połknął kluczyk. Prawa obrona, proszę bardzo. Środek obrony, jak najbardziej. Lewa obrona, też można. Nacho zawsze daje radę i zasługuje na tyle uznania, ile tylko madridismo może mu dać. W 300. spotkaniu w barwach Królewskich ponownie pokazał, że poza byciem wzorowym wychowankiem jest też bardzo, bardzo dobrym piłkarzem.