Oceny zawodników po meczu z Atlético

Real Madryt wygrał u siebie z Atlético po dogrywce 3:1 i awansował do półfinału Pucharu Króla. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili redaktorzy i użytkownicy RealMadryt.pl. Skala 1–6.

Courtois

1. Courtois

Przy golu nie miał żadnych szans, a później dobrze spisał się przy strzałach Memphisa czy Griezmanna. Pomimo braku czystego konta nie może sobie nic zarzucić.

6. Nacho

Praktycznie zawsze, gdy dostaje szansę, pokazuje, że zasługuje na zaufanie. Nie inaczej było wczoraj, choć wejście w mecz było trudne. W defensywie spisał się bez zarzutu, a gdy Real atakował, on też chętnie podłączał się do akcji na połowie rywala.

3. Militão

Najwięcej interwencji z zawodników Realu (11) nie powinno nikogo dziwić. Znów był szefem obrony i dobrze wywiązał się ze swoich obowiązków defensywnych. Do tego miał ogromną chrapkę na pomoc kolegom z przodu, co jakiś czas szukał zaskoczenia rywala swoimi rajdami. Mimo że był najbliżej Moraty przy golu to nie w nim widzielibyśmy głównego winowajcę utraty bramki.

22. Rüdiger

Bardzo poważne spotkanie Niemca. Wygrał niemal wszystkie pojedynki, do tego uniknął prostych błędów, które jeszcze do niedawna przytrafiały mu się z dużą regularnośćią. Wczoraj był bardzo solidny niemal pod każdym względem.

23. Mendy

Nie dokończył pierwszej połowy z powodu urazu. Można mieć zastrzeżenia do jego zachowania przy trafieniu dla Atlético, choć trzeba też zwrócić uwagę na jego pasywność w ofensywie. Tym razem był niewidoczny, nie najlepiej rozgrywał piłkę i wypadł dużo słabiej niż Camavinga, który zastąpił go w roli lewego obrońcy.

12. Camavinga

Rozpoczął spotkanie jako cofnięty pomocnik, ale większość ćwierćfinału rozegrał jako lewy obrońca. Mnóstwo wygranych pojedynków, aż osiem popełnionych fauli na nim, dynamika i solidność w defensywie, a do tego wywalczona druga żółta kartka Savicia. Camavinga rozegrał najlepszy mecz w tym sezonie, choć grał na pozycji, na której w Realu widywaliśmy go tylko sporadycznie.

10. Modrić

W pierwszej połowie dostosował się do postawy kolegów, ale później… wyglądał bardziej świeżo niż wcześniej. Rozegrał pełne spotkanie razem z dogrywką i wcale nie wyglądał na pierwszego do zmiany. Nie było fajerwerków, lecz kiedy drużyna wysoko atakowała, wysoko starała się odbierać piłkę, Luka robił to co zawsze – grał dla drużyny i nie zapominał o defensywie.

8. Kroos

Zdobycie bramki w Bilbao nie było zwiastunem lepszej dyspozycji Niemca. Starcie z Atlético było w jego wykonaniu co najwyżej średnie. Wygrał kilka pojedynków i zaliczył kilka udanych interwencji, ale na pewno stać go na dużo więcej. Gdy schodził z boiska, Real nadal przegrywał 0:1.

15. Valverde

Od kilku tygodni nie prezentuje się z dobrej strony, ale w pierwszej połowie przechodził pod tym względem samego siebie. Notował mnóstwo strat, gdy nawet bez nacisku rywala oddawał piłkę. W drugiej części spotkania nieco się uaktywnił, pojawiło się więcej strzałów, ale w dalszym ciągu szuka swojej formy i dynamiki. Jego szybkie zejście z boiska nie mogło dziwić.

20. Vinícius

Bardzo długo był niewidoczny, później wydawało się, że niemal każdy jego kontakt z piłką kończy się stratą. Mógł jeszcze w regulaminowym czasie gry mieć dwa gole, ale dwukrotnie w polu karnym rywala nie potrafił poradzić sobie z przyjęciem piłki. Na pewno mógł lepiej zachować się przy trafieniu dla gości, ponieważ to właśnie on był odpowiedzialny za Molinę. Ostatecznie kończy mecz z golem i asystą, choć warto pamiętać, że przy trafieniu Benzemy nie można mówić o podaniu Viníciusa – Brazylijczyk po prostu nieczysto trafił w piłkę przy próbie strzału. Bramkowe przełamanie w derbach i tak cieszy.

9. Benzema

Nie radził sobie nie tylko ze stoperami Atlético, ale i z piłką. Znów zobaczyliśmy brzydszą wersję Benzemy, który nie potrafił odegrać futbolówki czy utrzymać się przy niej nieco dłużej. Plan minimum został zrealizowany: strzelił gola na 2:1, choć w tej sytuacji zwyczajnie nie miał innego wyjścia.

19. Ceballos

Mógł się podobać z piłką przy nodze czy w ogóle w ataku pozycyjnym. Rzadko się zatrzymywał, notorycznie szukał miejsca, piłki i partnerów. W dwóch sytuacjach zachował się jednak dość nieodpowiedzialnie: raz stracił piłkę, gdy Atlético wyszło z groźnym atakiem, a raz faulował blisko swojego pola karnego, choć miał już na koncie żółtą kartkę.

21. Rodrygo

Indywidualną akcją dał Realowi drugie życie. Zakręcił zawodnikami Atlético i sprytnym uderzeniem doprowadził do remisu. Z pewnością trzeba właśnie w nim upatrywać jednego z najlepszych ofensywnych zawodników Realu w tym meczu. Szkoda, że nie mógł dokończyć spotkania z powodów zdrowotnych.