Advertisement Advertisement
Menu
Wyniki na żywo
/ Chiringuito

Guti: Vinícius za bardzo męczy się sędzią i ludźmi

Guti jako jeden z gości skomentował w nocnym programie telewizyjnym Chiringuito polemikę wokół Viníciusa Júniora. Przedstawiamy wypowiedzi byłego pomocnika i trenera młodzieżowego Królewskich w tej sprawie.

Foto: Guti: Vinícius za bardzo męczy się sędzią i ludźmi
Fot. Getty Images

– Zgadzam się z wieloma tezami w tej sprawie. Jest ofiarą wielu fauli, to oczywistość, to jest jasne. Myślę, że to piłkarz, których w tych czasach nie ma za wielu. Jako że nie ma ich wielu, to otrzymuje wiele fauli, bo prowadzi piłkę, bo jest szybki, bo praktycznie zawsze drybluje i idzie 1 na 1. To nie jest typowe dla dzisiejszego futbolu. Dlatego on i kilku innych często pada ofiarą fauli.

– Już mówiłem o tym, że moim zdaniem on za bardzo męczy się sędzią i ludźmi. Nie tylko się tym męczy, ale to też w niczym mu nie pomaga. Gdyby on męczył się tymi rzeczami, by się motywować i grać lepiej, to byłoby dla niego dobre. Tak się jednak nie dzieje. To wszystko całkowicie wyłącza go z meczu. Myślę, że często Real potrzebuje go w 100% skupionego na futbolu i jego często wtedy nie ma.

– Myślę jednak, że ma czas na rozwój i to zrobi. Przyjdzie czas, kiedy nie będzie tak bardzo zajmować się arbitrem i ludźmi, a skupi się tylko na grze. Ciągle jest bardzo młody i może właśnie to pragnienie bycia najlepszym oraz pokazywania wszystkiego najlepszego w każdej akcji sprawia, że wpada w te sprawy.

– Rywale o tym wiedzą? Oczywiście! Co więcej, wiedzą, że to wszystko w niczym nie pomaga Viníciusowi. Wcześniej widzieli graczy, którzy grali tylko lepiej po jednym, drugim i trzecim faulu, ale z Viníciusem jest inaczej. Tak jest teraz i to w niczym mu nie pomaga. Muszą mu to pokazać ludzie z jego otoczenia, także Ancelotti czy Benzema. To żaden problem, ale też niewiele osób może mu to powiedzieć, bo mimo wszystko nawet jak gra źle, to ciągle jest najbardziej decydujący w tym Realu Madryt.

– Rywale polują na Viníciusa? Nie sądzę. Myślę, że faule są normalne, to jest futbol. To się nie zmieni i to będzie działo się też za 5 lat.

– Rywale faulowali bardziej mnie? Myślę, że z powodu stylu gry jednak jego. To jest jasne. Gra jego, Neymara czy Nico Williamsa do tego doprowadza. Rywale szukali na mnie fauli i też miałem gorącą krew... Popełniłem swoje błędy. Nie ścierałem się tyle z kibicami, ale z rywalami już tak. Wyskakiwałem do przeciwnika po spóźnionym faulu. Też pokazywano mi łatwe kartki. Wiedziałem, jak to wygląda, ale gdy dorastałem, to też się poprawiałem pod tym względem.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!