Kartka z kalendarza: 10 stycznia

Koniec Juanito w Atlético, wygrane z Realem Sociedad i w derbach Madrytu oraz Złota Piłka dla Mourinho. Co działo się 10 stycznia?

1973
50 lat temu w towarzyskim meczu charytatywnym w ramach pomocy dla ofiar trzęsienia ziemi w Managui między Atlético a Benficą bardzo poważnej kontuzji doznał Juanito. Doszło do złamania piszczela i kości strzałkowej. To właśnie ten uraz spowodował, że zawodnik odszedł z zespołu Rojiblancos. Cztery lata później trafił do drużyny swojego życia, czyli Realu Madryt.

1981
42 lata temu urodził się David Aganzo, wychowanek Realu Madryt i zawodnik pierwszej drużyny w sezonie 1999/20000. Rozegrał pięć meczów i wygrał Ligę Mistrzów. Obecnie jest prezesem AFE, Stowarzyszenia Hiszpańskich Piłkarzy, a także FIFPro, Międzynarodowej Federacji Piłkarzy Zawodowych.

1982
41 lat temu Real Madryt wygrał z Atlético na Vicente Calderón 3:2. Gospodarze prowadzili już 2:0, ale dzięki bramkom Gallego (44. minuta), Stielike (82. minuta) i Pinedy (85. minuta) Królewscy przeprowadzili remontadę i wygrali z rywalem zza miedzy, który kończył mecz w dziewiątkę po czerwonych kartkach dla Arteche i Marcosa Alonso.

1993
30 lat temu Real Madryt wygrał na wyjeździe z Realem Sociedad 5:1. Bramki zdobyli Zamorano (dwie), Butragueño, Hierro i Luis Enrique.