Goleada na początek roku

W meczu 14. kolejki Ligi F piłkarki Realu Madryt pokonały na Estadio Fernando Torres Madrid CFF 4:0. Dubletem popisała się Esther, a po jednym trafieniu dołożyły Caroline Weir i Maite Oroz.

Spotkanie nie mogło rozpocząć się lepiej dla Las Blancas, które objęły prowadzenie po nieco ponad 30 sekundach gry – piłkę przy linii końcowej ambitnie wywalczyła Sofie Svava, która dośrodkowała w pole karne, gdzie najlepiej odnalazła się Esteher, która strzałem głową na raty pokonała Ulloę. Obie drużyny grały na bardzo wysokiej intensywności - Królewskie starały się podwyższyć swoje prowadzenie, a gospodynie szukały bramki wyrównującej, jednak między słupkami świetnie spisywała się Misa, która w 24. minucie uratowała drużynę przed stratą bramki, parując na poprzeczkę silny strzał Karen z rzutu wolnego. W 38. minucie Las Blancas podwoiły przewagę dzięki drugiemu trafieniu Esther, która ponownie wykazała się największym sprytem w polu karnym, tym razem dobijając uderzenie z dystansu Weir.

Po zmianie stron intensywność w dalszym ciągu stała na wysokim poziomie. Piłkarki Madrid CFF starały się zdominować grę, a nasze zawodniczki szukały gola, który zabiłby mecz. I dokonały tego już w 53. minucie dzięki bramce Weir, która popisała się fenomenalnym uderzeniem z dystansu. Gospodynie starały się strzelić gola honorowego, jednak ostatni akcent derbów należał do Królewskich. W 84. minucie Weir uruchomiła prostopadłym podaniem Maite Oroz, która balansem ciała zgubiła defensorkę Madrid CFF i strzałem z 16. metra pokonała Ulloę, ustalając wynik meczu na 4:0

Piłkarki Realu Madryt odnoszą bardzo ważne zwycięstwo w pierwszym meczu 2023 roku, pokonując bezpośredniego rywala w walce miejsca dające prawo do gry w eliminacjach do Ligi Mistrzyń. Podopieczne Alberto Torila mają w tym momencie 31 punktów i plasują się na trzeciej lokacie, jednak do drugiego Levante tracą tylko punkt przy dwóch meczach rozegranych mniej. Liderem Ligi F jest FC Barcelona z dorobkiem 39 „oczek”.

Madrid CFF – Real Madryt 0:4 (0:2)